in

Spotify Grup Oturumu ses ve çalma hatası veriyor

Spotify Grup Oturumu ses ve çalma hatası veriyor nasıl düzeltilir problem giderilir rehber

Spotify, Grup Oturumu ile parti modu benzeri bir özelliği tanıttı, ancak bazı kullanıcılar “ses yok” hatası ile karşılaşırken, bazıları da “çalışmıyor” serzenişlerinde bulundu.

Piyasadaki en popüler müzik akışı servislerinden olan Spotify, geniş müzik kütüphanesi ile en sevilen şarkılara makul bir fiyata anında erişim sağlıyor. Bu sebeple dünyada ve Türkiye’de birçok insan her gün Spotify hizmetinin tadını çıkarıyor.

Spotify Grup Oturumu özelliği nedir?

Son aylarda en çok talep edilen özelliklerden biri, Ağustos ayından bu yana beta testinde olan bir grup oturumu özelliği oldu.

Grup Oturumu özelliği kısa süre önce Spotify tarafından sisteme entegre edildi. Spotify kullanıcılarının ortak müzik çalabileceği özellik hakkındaki Spotify Grup Oturumu nedir sorusunu bu yazımızda daha detaylı yanıtladık. Bununla birlikte, kullanıcıların kafası Spotify Grup Oturumu nasıl kullanılır konusunda biraz karışık ve bazıları karşılaştıkları hataları eleştirdi.

Spotify Grup Oturumu nasıl başlatılır?

Spotify’da bir grup oturumu başlatmak için oynatma arayüzünün sol alt köşesindeki Bağlan düğmesine dokunmanız yeterlidir.

Her zamanki bilgisayar, hoparlör ve diğer cihazlar listesinin altında, bir ‘Grup Oturumu başlat’ etiketi görürsünüz. Bu ibarenin altında yer alan kodu arkadaşlarınız telefonlarıyla tararsa, Spotify Grup Oturumu’na katılabilirler.

Alternatif olarak, grup oturumlarına katılmak için bir arkadaşınızın kodunu da tarayabilirsiniz.

Tüm grup oturumu üyelerinin Spotify Premium planında bulunması gerektiğini unutmayın.

Spotify Grup oturumu hatası: Ses çıkmıyor, şarkı çalmıyor, Grup Oturumu çalışmıyor

Ne yazık ki, tüm grup üyeleri şarkı kuyruğunu değiştirip kendi şarkı seçimlerini ekleyebilse de, müzik çalma tek bir cihazla sınırlıdır.

Bu, hepiniz aynı odadaysanız, müziğin bir hoparlörden geleceği anlamına gelir.

Ancak, hepiniz farklı yerdeyseniz, oynatma listesini yalnızca oturum sahibi dinleyebilir.

Spotify Grup Oturumu neden hata veriyor, ne zaman düzeltilecek?

Şu anda, Spotify Grup Oturumu özelliğine sahip bilinen hatalar yukarıdakiyle sınırlı.

Spotify’dan bir sözcüye göre, grup oturumları sadece “ilk sürüm”de yaşanıyor. Sözcü, bu hataların neden olduğu konusunda açıklama yapmazken, giderme konusunda “Kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak deneyimi zaman içinde geliştirmeye ve yenilemeye devam edeceğiz” dedi.