in

Spotify şifre değiştirme ve sıfırlama [Nasıl Yapılır]

Spotify şifre değiştirme ve sıfırlama [Nasıl Yapılır]

Spotify şifre değiştirme ve sıfırlama, diğer abonelik modeline sahip platformlarda olduğu gibi hesap güvenliğini artırmak için yapılabilecek bir işlem. Spotify hesabınızda oturum açamıyorsanız ve parolanızı değiştirmek istiyorsanız, atmanız gereken adımları özetledik.

Spotify hesabı, Netflix gibi ücretli hizmetlerin alındığı bir yer olarak potansiyel anlamda risk altında olabilir. İster birinin hesabınıza girmesinden şüphelenin, isterseniz de şifrenizi daha güçlü hale getirin, Spotify şifre değiştirme ve sıfırlama işlemi oldukça kolay.

Spotify şifre değiştirme ve sıfırlamanın nasıl olduğuna bakalım.

Spotify şifre değiştirme ve sıfırlama: Parola nasıl değiştirilir?

Spotify hesabınızın şifresini değiştirmek için, tarayıcınızdan Spotify’ın sitesini ziyaret etmeniz gerekir. Şifrenizi, Spotify masaüstü ve mobil uygulamasından değiştiremezsiniz.

  • Başlamak için Spotify’ın heaplar sayfasını ziyaret edin. Uygulamanın sağ üst köşesinde profil simgesine tıklayıp “Hesap”ı seçerek, bu sayfayı kolayca başlatabilirsiniz.
  • Spotify hesabınızın nasıl oluşturulduğuna bağlı olarak burada göreceğiniz bilgiler değişebilir. Hesabınızı e-posta adresiniz ve parola ile oluşturduysanız, sol kenar çubuğunda Parolayı değiştir sekmesi çıkacaktır. Spotify şifrenizi değiştirmek için buna tıklayın. Her zamanki gibi, mevcut şifreniz ve yeni şifrenizi girmeniz gerekecek.

Hatırlamanız gerektiğinde sizi yormayacak güçlü bir parola oluşturmak ve kaydetmek için, bir parola yöneticisi kullanabilirsiniz. Bu şekilde, hesabınız daha güçlü bir korumaya sahip olacaktır.

Facebook kullanıyorsanız, Spotify parolası nasıl değiştirilir?

Spotify hesabınızı, bir e-mail ve parola ile değil, Facebook kullanarak oluşturmuş olabilirsiniz. Spotify yeni bir uygulamayken bu gerekliydi ve birçok kişi gibi siz de bu şekilde üye olmuş olabilirsiniz. Bu durumda, Spotify hesap sayfasında, şifre değiştirme seçeneği görmesiniz. Spotify’a Facebook üzerinden giriş yaptığınız için, Spotify’daki şifrenizi değiştirmek için Facebook şifrenizi değiştirmeniz gerekir.

Spotify için kullandığınız Facebook hesabına erişemiyorsanız, Facebook hesap kurtarma adımlarını takip etmelisiniz.

Spotify cihaz şifreleri nasıl kullanılır?

  • Spotify hesabı Facebook ile oluşturulmuşsa, Spotify hesap sayfasında “Cihaz şifresi belirle” adlı bir sekme göreceksiniz. Bu, Spotify’ı akış sistemleri ve oyun konsolları gibi diğer cihazlarda kullanmak için gerekli, ayrı bir şifre seçmenize olanak tanır.
  • Bu sekmede şifre belirlemek için e-posta gönder’i tıklayın, bunun sonrasında hesabınızla ilişkili adreste bir e-posta alacaksınız. Facebook girişini desteklemeyen cihazlarda Spotify oturumu açmak için kullanabileceğiniz şifre için, adımları takip edin.
  • Cihaz parolası ile birlikte, oturum açmak için Spotify’un bu sayfada sağladığı kullanıcı adını da isteyeceksiniz. Facebook kullanıcıları için bu ad genellikle rastgele bir sayıdır. Bundan dolayı kullanıcı adınızı şifre yöneticisine kaydetmek iyi bir fikir, böylelikle bu rastgele sayıyı ezberlemeniz gerekmez.

spotify cihaz parolası nedir

Bu şifre, Facebook ile giriş yapılamayan cihazlar dışında da çalışabilir. İsterseniz tarayıcınızda ve diğer platformlarda Spotify’da oturum açmak için bu kullanıcı adı ve şifre kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Ancak, Spotify’a kaydolmak için kullandıysanız Facebook hesabınızı devre dışı bırakmamalısınız. Spotify, hesabı silmek ve başka bir e-posta adresi ile hesap açmak dışında, Facebook hesabının kaldırılmasına ilişkin bir çözüm yolu sunmuyor.

Spotify şifresi nasıl sıfırlanır?

Spotify şifresini biliyor ve değiştirmek istiyorsanız, neler yapmanız gerektiğini yukarıda anlattık. Şifrenizi hatırlamıyorsanız, sıfırlamak için neler yapmanız gerektiğini aşağıda özetliyoruz.

Öncelikle yardım için, Spotify’ın şifre sıfırlama sayfasına gidin. Kullanıcı adınızı ya da hesabınızla ilişkili e-posta adresinizi girin. Spotify bunun ardından size, yeni şifre belirleme talimatlarını içeren bir e-posta gönderecektir.

spotify sifre sıfırlama nasıl yapılır

Spotify’da şifre sıfırlama hakkında bilinmesi gereken tek şey bu. Ne yazık ki popüler müzik akış platformu, henüz çift faktörlü kimlik doğrulama (2FA) sunmuyor. Bu da, hesabınızın sadece Facebook için kullanıyorsanız, Facebook 2FA güvenlik aşaması ile korunduğunu gösterir.

Spotify şifre değiştirme ve sıfırlama işlemleri işte bu kadar pratik. Müziğin keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz…