TFF Kadın Millî Takımları ana sponsoru DHL Express oldu. DHL Express Türkiye, TFF Kadın Millî Takımları ile bir yıl süreyle gerçekleştirdikleri yeni işbirliğini, TFF Riva Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlediği toplantıyla duyurdu.
Sponsorluk anlaşmasının imzalandığı törene; TFF Başkanı Nihat Özdemir, DHL Express Türkiye CEO’su Mustafa Tonguç, DHL Express Türkiye Ticari Birimlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selver Yıldız Küçükkoyuncu, Türkiye Kadın A Millî Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kırağası, Kadın A Millî Takım oyuncuları Ezgi Çağlar, Birgül Sadıkoğlu ile spor medyasından isimler katıldı.
DHL Express’den TFF Kadın Millî Takımları’na destek
DHL Express Türkiye CEO’su Mustafa Tonguç, toplantıda konuşma yaparak şöyle konuştu:
“DHL Express Ailesi olarak ekip çalışması, bütünlük, güven ve işbirliğine çok kıymet veriyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki yaklaşımımızla da öncü bir şirketiz. Bu kavramların bizim sektörümüzdeki kadar önemli olduğu bir başka alan da elbette spor. Erkeklerin ağırlıkta olduğu lojistik sektöründe; DHL4Her gibi kadınları destekleyen programlar yürüten ve Türkiye’de ‘Kadınlar İçin En İyi İş Yeri’ seçilmiş bir şirket olarak, bugün TFF Kadın Millî Takımları’nın ana sponsoru olduğumuzu açıklamaktan gurur duyuyorum. DHL Express Türkiye olarak ülkemizin başarılarını uluslararası alanda duyurmaya çok önem veriyoruz. Bunun için farklı spor dallarını sponsorluklarımızla destekliyoruz. Şimdi de kadın futbolcularımızın başarılarına katkı sağlayacak olmaktan çok mutluyuz.”
DHL Express, bir sonraki e-ticaret büyüme dalgasının başladığını söylüyor
![TFF Kadın Millî Takımları ana sponsoru DHL Express oldu 2 TFF Kadın Millî Takımları ana sponsoru DHL Express oldu](https://digitalreport.com.tr/wp-content/uploads/2022/02/TFF-Kadin-Milli-Takimlari-ana-sponsoru-DHL-Express-oldu_2.jpg)
“Bu anlaşmanın Millî Takımlarımıza şans getirmesini temenni ediyorum”
TFF Başkanı Nihat Özdemir ise işbirliğine ilişkin şu ifadeleri kullandı:
“Kadın futbolumuzda farkındalık oluşturacak, çok önemli bir sponsorluk anlaşmasına imza atmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. TFF olarak daima güçlü ekonomik yapının, sahadaki performansla birleşerek millî takımlarımızı uluslararası rekabette üst düzeye taşıyacağının bilinciyle, global markalarla güçlerimizi birleştirdik. DHL Express de spor ve sanat alanlarında önemli sponsorluklara imza atarak, bu alanda fark yaratan, köklü ve global bir marka. Kendilerine sponsor ailemize hoş geldiniz diyor, Federasyonumuzu tercih etmeleri ve destekleri nedeniyle teşekkür ediyoruz. Sektörünün en büyük ve en saygın kuruluşlarından birisi olan DHL Express’in tutku, ekip çalışması ve başarma ruhunun, sporcularımıza önemli katkılar yapacağına inanıyoruz. Bu anlaşmanın Millî Takımlarımıza şans getirmesini temenni ediyor, kadın futbolu ve DHL için hayırlı olmasını diliyorum.”