in

PUBG en çok konuşulan oyun oldu

Oyun dünyasının tüm ülkeleri etkisi altına aldığı son günlerde, oyun ile ilgili en fazla tweeti atan ülke Japonya olurken Türkiye’de de durum çok farklı değil. Twitter’da pek çok insanı bir araya getiren oyunlar dünyada PUBG, League of Legends, Counter Strike, Grand Theft Auto olarak sıralanırken bu sıralamaya Türkiye’de FIFA da dahil oluyor. Twitter Türkiye gündeminde ise hakkında en çok konuşulan takım G2 Esports ve 1907 Fenerbahçe.

Kullanıcılarına istedikleri her konuda konuşma özgürlüğü veren ve onları bir etiket üzerinden bir araya getirebilen Twitter’da oyun kitlesi de gün geçtikçe büyüyor. Bünyesinde en büyük spor kulüpleri ve çok takipçili oyun hesaplarını da barındıran platformda, e-spor meraklıları da oldukça kolay bir şekilde birbirleriyle etkileşime girip trendleri yakından takip etme şansı yakalıyor. Aynı zamanda turnuvalar hakkında da bilgi sahibi oluyorlar. Bu nedenlerden dolayı oyun dünyası hakkında atılan tweet sayısı gün geçtikçe artarken, Twitter’ın bu alan için en uygun platform olduğu da gözler önüne seriliyor.

2019 yılının ilk yarısında oyunlarla ilgili atılan tweet sayısı, bir önceki yıldan %20 daha fazla ve bu sayı 500 milyona ulaştı. Yılın ilk gününden bugüne kadar atılan tweet sayısı ise 700 milyonu geçmiş durumda. Oyunların popülerleşmesiyle atılan tweet sayısı da artmaya devam ediyor fakat oyun dünyası çevresini genişletse de en fazla tweet atan ülkeler arasında Japonya yine başı çekiyor. Japonya’yı ABD, Güney Kore, İngiltere ve Brezilya takip ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  PlayStation 4 Pro ile 4K devri başlıyor