in

Vertiv 2019 raporunu yayınladı

Vertiv, pazar araştırma şirketi IHS Markit’in KVM Anahtarlar ve Seri Konsollar için 2019 Raporu’nda; 2018’in uzaktan BT yönetim cihaz üreticileri arasında gelire göre birinci sıraya yerleşti. Klavye, video ve fare (KVM) anahtarları; seri konsollar pazarı 2018 yılında küresel olarak 723,5 milyon dolar büyüklüğe ulaşırken, pazarın 2019’da yüzde 5’ten fazla büyümesi bekleniyor.

IHS Markit raporu, küresel BT harcamalarının 2018 yılında yüzde 6’nın üzerinde büyüdüğünü ortaya koyarken, uzaktan BT yönetim cihazları pazarının da 2019-2022 yılları için olumlu bir görünüm sergileyerek istikralı büyüme sinyali verdiğini gösterdi. IHS Markit’e göre toplam BT harcamasındaki büyüme kadar önemli olan bir diğer önemli faktör de, veri merkezi kapasitesindeki genişlemede önemli rol oynayan dijital dönüşüm oldu. Raporda, KVM’ye geçişin nispeten düşük kabul edildiği gelişmekte olan pazarlardaki büyümenin de gelecekteki değişim için önem taşıdığının altı çizildi.

IHS Markit raporu, özellikle endüstriyel PC’ler alanındaki sınır bilişim çözümlerinde büyümeyi göz önüne seriyor.

Vertiv, büyümekte olan yerleşik kanal iş ortakları ağındaki müşterilerine aralarında Avocent® uzaktan BT yönetim cihazlarının da bulunduğu geniş bir ürün portföyü ile hizmet veriyor. IHS Markit raporu, özellikle endüstriyel PC’ler alanındaki sınır bilişim çözümlerinde büyümeyi göz önüne seriyor. Güçlendirilmiş endüstriyel PC’ler, 2017 yılında 3,5 milyar dolarlık bir pazara hitap ediyordu. IHS Markit’in tahminlerine göre, 2022 yılında bu pazar yüzde 4,1 yıllık bileşik büyüme oranı (CAGR) ile 4,3 milyar dolar büyüklüğe ulaşacak.

Bu yılın başında, Vertiv kapsamlı Vertiv Partner Programı’nı (VPP) duyurmuştu. Programda üç ana başlık yer alıyor. Şirketin EMEA’daki kanal satış noktaları ve distribütörlere olan bağlılığını gösteren zengin bir portföy. Vertiv’in izleme ve yönetim cihaz portföyünde endüstriyel PC uygulamaları için tasarlanan Avocent® HMX 6000 High Performance KVM Systems ile veri merkezi uygulamaları için tasarlanan Avocent®  MergePoint Unity™ Digital KVM Switches ürünleri de yer alıyor.