in

Videolara ve GIF’lere yüz ekleme programları

Videolara ve GIF’lere yüz ekleme programları denince akla deepfake teknolojisi geliyor. Bilindiği üzere deepfake, günümüzde görüntülere yüz ekleme, yüz değiştirme gibi işlemler için oldukça sık bir şekilde kullanılıyor. Gelişen teknoloji ile birlikte bu işlemlerin tamamını telefon üzerinden de gerçekleştirmek mümkün bulunuyor. İşte bilmeyenler için deepfake ve telefonda videolara ve GIF’lere yüz ekleme programları.

Deepfake nedir?

Deepfake, bir video veye GIF’teki yüzü farklı bir insanın yüzü ile değiştirmek için kullanılan ve son dönemlerde oldukça popüler olan bir teknolojidir. Bu teknolojinin kullanımı, son günlerde o kadar yaygınlaşmıştır ki, artık telefon ve tablet cihazlar üzerinden bile, çeşitli uygulamalar aracılığı ile deepfake yapmak mümkün hale gelmiştir.

Evet, iOS işletim sistemli iPhone veya Android telefonunuza indireceğiniz bir uygulama yardımı ile, video ve GIF’lerdeki yüzleri, kendinizin veya başkasının yüzü ile kolayca değiştirebilir ve oldukça komik görüntüler ortaya koyabilirsiniz.

Şayet siz de tek bir dokunuşla oldukça eğlenceli görüntüler yaratmak istiyorsanız, aşağıda sizler için sıralayacağımız en iyi deepfake uygulamalarından bir tanesini kullanabilirsiniz. İşte iOS ve Android işletim sistemli mobil cihazlar için en iyi deepfake uygulamaları.

Videolara ve GIF’lere yüz ekleme programları

Reface ile yüzünüzü GIF’lere ekleyin

Videolara ve gif'lere yüz ekleme programları

Deepfake denince akla gelen ilk uygulamalardan bir tanesi Reface’dir. Reface ile neredeyse tüm GIF’lere yüzünüzü yerleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey, telefonunuzun galerisinde bulunan bir fotoğrafı seçmek veya selfi çekmek ve bu fotoğraflı uygulamaya yüklemektir. Uygulama, kullandığı algoritmalar sayesinde yüzünüzü otomatik olarak algılayacak ve seçilen GIF’e yerleştirecektir.

Reface uygulamasını diğer uygulamalardan ayıran en önemli özelliği ise, yüzünüzü, GIF’de bulunan ifadelerle eşleştirecek şekilde canlandırmasıdır. Böylece oldukça gerçekçi ve etkileyici görüntüler ortaya çıkmaktadır.

Reface ayrıca sizi bir avuç optimize edilmiş kliple kısıtlamaz. Web’de bulduğunuz herhangi bir GIF’i, içerisinde insan yüzü olduğu müddetçe kullanabilmenize ve düzenleyebilmenize olanak sunar.

Reface ile birden fazla yüzü işleyebilir ve telefonunuzda saklayabilirsiniz. İndirdiğiniz GIF’leri her şerefinde içe aktaracak zorunda kalmadan, tekrar tekrar yeniden kullanabilirsiniz. Reface bir GIF’teki tüm yüzleri otomatik olarak algılayacağından ötürü, her bir yüz için farklı bir yüz seçebilirsiniz.

Reface uygulamasını iPhone, iPad ve Android cihazınıza ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Uygulamadaki çoğu özellik ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bununla birlikte oluşturulan görüntülerde bir adet filigran yer almaktadır. Bu filigranı kaldırmak isteyen kullanıcıların Pro için ücretli aboneliğe geçmeleri gerekmektedir.

Jiggy ile yüzünüzü dans videolarına ekleyin

Videolara ve gif'lere yüz ekleme programları

 

Videolara ve GIF’lere yüz ekleme programları denince akla gelen uygulamalardan bir tanesi de Jiggy’dir. Jiggy deepfake teknolojisini kullanarak dans videolarına yüzünüzü eklemenize izin verir. Bunun için yapmanız gereken tek şey, Uygulamaya bir fotoğrafınızı yüklemek ve yüzünüzün eklenebileceği düzinelerce videodan bir tanesini seçmektir. Jiggy, vücudunuzun üst bölümünü de tarayarak, onu dans eden karaktere tam ve en uyumlu şekilde yerleştirir.

Jiggy ayrıca, yüzünüzü çeşitli ifadeler ve hareketlerle canlandırır. Bu muhteşem uygulama iPhone, iPad ve Android cihazlara ücretsiz olarak indirilebilir. Daha fazla dans şablonu ve filigran içermeyen videolar oluşturmak isteyen kullanıcılar, premium sürüme geçebilir.

Impressions

Impressions, videolara ve GIF’lere yüz ekleme programları arasında yer alan oldukça iyi bir seçenektir. Bu uygulama, dijital ortamda ünlüleri taklit etmenizi sağlar. Uygulamaya herhangi bir videonuzu yükleyerek, Barack Obama, Cristiano Ronaldo ve Jennifer Aniston gibi ünlüleri taklit edebilirsiniz.

Impressions ile telefonunuzda deepfake videoları oluşturmak için tek yapmanız gereken bir ünlüyü seçtikten sonra bir video kaydetmek veya telefonunuzun galerisinde bulunan eski bir videoyu seçip, uygulamaya yüklemektir. Impressions, yalnızca bir kaç dakika içerisinde videonuzu analiz edecek ve sizin yüzünüzü, ünlü bir kişinin yüzü ile değiştirecektir.

Impressions, bu işlemlerin tamamını kendi sunucusu üzerinden gerçekleştirir. Bu yüzden de internet bağlantısı gerektirir. Dilerseniz, uygulama ayarlarından, size ait verilerin, sunuculardan kaldırılmasını isteyebilirsiniz.

Impressions, maalesef şu an için yalnızca iPhone ve iPad cihazlarda kullanılabiliyor. Bu uygulamanın Android sürümünün ise oldukça yakın bir zamanda geleceği ifade ediliyor. Pek çok özelliği ücretsiz olarak sunulan Impressions, 4.99 dolar gibi ücretlerle premium olarak da kullanılabiliyor.

Videolara ve GIF’lere yüz ekleme programları bu şekilde. Şayet siz de videolara ve GIF’lere yüzünüzü eklemek, yüz değiştirmek ve komik videolar oluşturmak isterseniz, yukarıda saydığımız uygulamaları kullanabilirsiniz.