in

Whatsapp 2 milyar kullanıcı sayısını geride bıraktı!

2009 yılında kurulan Whatsapp, kuruluşunun 11. yılında 2 milyar kullanıcı sayısını geride bırakmayı başardı.

2016 yılının başlarında 1 milyar kullanıcı barajını geçen uygulama, 4 yılın ardından kullanıcı sayısını iki katına çıkarmayı başardı. Şirketin bağlı olduğu Facebook, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada her gün 2,26 milyar insanın Facebook Messenger, Instagram ya da Whatsapp uygulamalarından birine giriş yaptığını duyurmuştu. Facebook ailesine bağlı uygulamalar, böylelikle 2,89 milyara ulaştı.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, kuruluşunun 11. yılında 2 milyar kullanıcı barajını geçtiğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde, güvenlik açıkları ile gündeme gelen uygulama, masaüstü servisindeki ciddi bir açık ile gündeme gelmişti. Whatsapp’taki açıklar, geçtiğimiz yıl hızla artarken Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un bir Whatsapp güvenlik açığı nedeniyle hacklendiği ortaya çıkmıştı.

Şirket, yaptığı açıklamada güvenlik yaklaşımına vurgu yaptı

Whatsapp, konuşmalarda uçtan uca şifreleme teknolojisine vurgu yaparak, son dönemde yaşanan güvenlik açıkları konusunda gerekli aksiyonların alındığını ve güvenliğin, Whatsapp için ne kadar önemli bir konu olduğuna dikkat çekti.

Whatsapp, geçtiğimiz günlerde karanlık mod özelliğini duyurmuştu.

İlginizi çekebilir:  Wask ile reklam hesapları tek bir platformdan yönetilecek