in

WhatsApp Android kamera kısayolu nihayet yeniden kullanımda

WhatsApp Android kamera kısayolu nihayet yeniden geldi
WhatsApp Android kamera kısayolu nihayet yeniden geldi

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yaptığı yeniliklerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Şirketin son yayınladığı Android 2.20.194.11 beta sürümü ile birlikte WhatsApp Android kamera kısayolu tekrar kullanıma sunuluyor.

Bugün dünya her tarafından milyarlarca kişi tarafından kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, zirvedeki yerini korumak adına çok sayıda yeniliğe imza atmaya devam ediyor. Telegram, Wechat, Skype, Viber, Line gibi oldukça güçlü rakiplerle yarışan şirket, kulanıcılarına sunduğu özelliklerin sayısını da her geçen gün artırıyor.

Son olarak çoklu cihaz desteği ile gündeme gelen WhatsApp’ın, kullanıcılarının hesaplarına her cihazdan erişim sağlamalarına olanak sağlayan bir özellik üzerinde çalıştığı duyurulmuştu. Bu özellik henüz maalesef henüz gelmedi. Fakat dün yayınlanan WhatsApp Android beta sürümü, şirketin iyileştirme çalışmalarına tam gaz devam ettiğini gösterdi.

WhatsApp Android kamera kısayolu sonunda geldi

Whatsapp dün itibariyle yayınladığı Android 2.20.194.11 beta sürümü ile kısayol seçenekleri arasında yer alan kamera seçeneğini yeniden aktif hale getirdi. Uzun bir zaman önce kaldırılan bu kısayol, kullanıcıların direkt olarak telefon kameralarına erişmelerine ve fotoğraf ve video çekimine başlamalarına olanak sağlıyordu.

Uygulamanın son Android güncellemesiyle birlikte bu seçenek yeniden aktif hale getirilmiş oldu. Kullanıcılar Kamera seçeneğine dokunarak doğrudan fotoğraf ve video çekmeye başlayabilecekler.

Messenger Rooms kısa yolu da eklendi

Whatsapp’ın sohbet kısayollarına uzun bir süredir konuşulan Messenger Rooms kısayol seçeceği de eklendi. Kullanıcılar bundan sonra Rooms simgesine tıklayarak Facebook’un video konferans servisi Messenger Rooms’a doğrudan bağlanabilecekler.

Oldukça kullanışlı olacak bu özellik sayesinde, WhatsApp ile Messenger Rooms entegrasyonu tam bir şekilde sağlanmış olacak. Ve Messenger Rooms, Zoom ve Google Meet gibi rakipleri karşısında elini oldukça güçlendirmiş olacak.

WhatsApp ile ilgili bahsettiğimiz tüm bu özellikler Android 2.20.194.11 beta sürümü ile birlikte geliyor. Henüz bu güncellemeyi Google Play üzerinde göremiyorsanız biraz daha sabretmeniz gerekiyor.

Önümüzdeki günlerde Whatsapp’a daha hangi özelliklerin geleceği merak ediliyor. Çoklu cihaz desteği dışında, sesli mesaj dinlemenin daha kolay bir hale getirilmesi, mesajların otomatik olarak belli bir süre sonra silinmesi, bu konuda bahsi geçen özellikler arasında yer alıyor.

İlginizi çekebilir:  IBM'in insan beynini andıran çipi, kamerayı 17 kat hızlandırdı