Teknoloji

Yeni Chromecast Ultra ile televizyonlar Android TV olacak

Yazı:  | 

Yeni Chromecast Ultra ile televizyonlar Android TV olacak. Google Chromecast, TV’de yayınlanmayan favori yayın uygulamalarına erişmenin en kolay yollarından bir tanesi. Bununla birlikte, akıllı telefonun ikinci bir ekran olarak belirlenmesi ise, işi daha komplike bir hale getirdi .

9to5Google, Chromecast Ultra’ya birtakım yeni değişikliklerin geldiğini öne sürdü ve uygulamada, bazı süreçlerin basitleştirileceği yönünde bilgi aktarıldı. Gelen bilgilere göre yeni nesil Chromecast Ultra, Google’ın Android TV arayüzüne sahip olacak ve özel bir uzaktan kumanda ile erişilebilecek.

Gelen bilgiler arasında ayrıca, Chromecast’in özel kumandasının bir Google Asistan düğmesi içereceği ve ses kontrolü için, yerleşik bir mikrofonla geleceği yer alıyor. Bu bilgi henüz doğrulanmasa da, Federal İletişim Komisyonu listesinde bir Google uzaktan kumanda bilgisinin listelenmesi, doğruluk payını artırıyor.

Chromecast Ultra’nın, önceki nesillerde olduğu gibi Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısı sunacağı, bunun yanı sıra 4K ve HDR desteği içereceği söyleniyor. Yeni modelin öncekilere göre daha soft ve yuvarlak bir görünüm içermesi de beklenen diğer özellikler içinde.

Yeni Chromecast Ultra, büyük ihtimalle Google IO 2020’de sunulacak. Ancak etkinlik, dünya çapında yayılan koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildi ve bu da, cihazın lansmanının ne zaman yapılacağına ilişkin net bir bilgi olmamasına neden oldu.