Teknoloji

Yeni Galaxy Book S, Intel Lakefield işlemciyle geliyor

Yazı:  | 

Samsung Galaxy Book S işlemcisi hakkındaki belirsizlik yavaş yavaş netleşmeye başlıyor. Son gelişmeler, cihazın Intel Lakefield serisi bir işlemciye sahip olacağı konusundaki iddiaları doğruluyor.

Güney Kore’nin teknoloji devi Samsung tarafından üretilen Galaxy Book S serisi bilgisayarlara bir yenisi ekleniyor. Yakın bir zamanda piyasaya sürülmesi beklenen cihazla ilgili en çok konuşulan iddialardan birisi de kullanılacak işlemci modeli.

Yaşanan son gelişmeler, daha önce bazı platformlarda dile getirilen bir iddiayı doğruluyor. Buna göre Samsung, yeni Galaxy Book S modelinde Intel’in henüz duyurulmamış olan Lakefield işlemcisini kullanacak.

Galaxy Book S, Lakefield serisini kullanan ilk cihaz olacak

Samsung Kanada’nın erken listelemesiyle bazı özellikleri açığa çıkan cihazın en önemli özelliği, henüz piyasaya sürülmeyen Lakefield serisi işlemciye sahip olması olacak. Buna göre Samsung Galaxy Book S modeli, Intel Lakefield işlemciyi kullanan ilk bilgisayar olacak.

Samsung Galaxy Book S özellikleri

Lakefield işlemcili Samsung Galaxy Book S, Qualcomm Snapdragon 8cx modeliyle aynı özelliklere sahip 13 inçlik bir ekranla birlikte gelecek. 8 GB’lık bir RAM kapasitesine sahip olacak cihaz, 256 GB ve 512 GB depolama seçenekleriyle satışa sunulacak.

13.3’lük dokunmatik bir ekrana sahip olması beklenen yeni Galaxy Book S modelinin 42Wh’lık bir batarya kapasitesi bulunacak. Buna göre cihaz, önceki modellerin aksine tek şarjla 17 saat kadar bir pil ömrü sunacak. Bu, 25 saate kadar pil ömrü sunan diğer modellere kıyasla oldukça dezavantajlı bir özellik olarak görülüyor.

Yeni Galaxy Book S modelinin bir diğer bazı özellikleri ise şu şekilde; Yeni modelin güç düğmesinde bir parmak izi okuyucusu yer alacak. Cihazın iki adet USB-C girişi bulunacak. Yeni model tıpkı öncekiler gibi Bluetooth 5.0 ve microSD desteğine sahip olacak.

Samsung Kanada tarafından yanlışlıkla yapılan bu listeleme olayı, cihazın pek çok özelliğini göstermesinin yanı sıra, Samsung’un yeni cihaz için küresel bir çalışma yaptığını gösteriyor. Sıra dışı özelliklerle birlikte gelecek olan cihazın, oldukça büyük bir kitleye ulaştırılması hedefleniyor.

Yeni Galaxy Book S modelinin çıkış tarihi ise hala belirsizliğini koruyor. Yeni cihazın bu yıl içerisinde tanıtılacağı yönünde güçlü iddialar bulunuyor.