in

Zoom toplantısı nasıl yapılır?

Zoom toplantısı nasıl yapılır, görüşme nasıl başlatılır?
Zoom toplantısı nasıl yapılır, görüşme nasıl başlatılır?

Zoom, şu anda piyasadaki en iyi video konferans uygulamaları arasında yer alıyor. Evden çalışıyorsanız veya uzaktaki bir kişiyle toplantı yapmanız gerekiyorsa, Zoom toplantısı nasıl yapılır bilmeniz gerekir.

Zoom nasıl indirilir?

Sadece bir Zoom toplantısına katılacaksanız, bilgisayarınızda Zoom yüklü olması gerekmez. Ancak, toplantı sahibi sizseniz, Zoom’u indirip kurmanız gerekir. Bunu yapmak için Zoom web sayfasındaki İndir bölümünü açın ve “Toplantılar için Zoom İstemcisi” (Meetings Client) bölümündeki “İndir” düğmesine tıklayın.

Bilgisayarınızda dosyayı kaydetmek istediğiniz konumu seçin. İndirme işlemi tamamlandığında, “ZoomInstaller” dosyası görünecektir.

Yazılımı çalıştırın, Zoom yüklenmeye başlayacaktır.

Kurulum tamamlandığında, Zoom otomatik olarak açılır.

Zoom toplantısı nasıl yapılır?

Yazılımı başlattığınızda, size birkaç farklı seçenek sunulur. Yeni bir toplantı başlatmak için turuncu “Yeni Toplantı” simgesini seçin.

Karşınıza sanal bir video konferans odası çıkacak. Pencerenin altında “Davet et” i seçin.

İnsanları aramaya davet etmek için çeşitli yöntemler sunan yeni bir pencere açılacaktır. Varsayılan olarak “Kişiler” sekmesinde olacaksınız.

Zaten bir kişi listeniz varsa, iletişim kurmak istediğiniz kişiyi seçebilir ve ardından pencerenin sağ alt köşesindeki “Davet et” i tıklayabilirsiniz.

Alternatif olarak, “E-posta” sekmesini seçebilir ve davetiyeyi göndermek için bir e-posta hizmeti seçebilirsiniz.

Kullanmak istediğiniz hizmeti seçtiğinizde, kullanıcının toplantınıza katılması için farklı yöntemler içeren bir e-posta görünür.

“Kime” adres çubuğuna alıcıları girin ve ardından “Gönder” düğmesini seçin.

Son olarak, birini ayrıca davet etmek istiyorsanız, (1) video konferans davet URL’sini kopyalayabilir veya (2) davet e-postasını panonuza kopyalayabilir ve doğrudan onlarla paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey davetin alıcılarının aramaya katılmasını beklemek.

Konferans görüşmesini bitirmeye hazır olduğunuzda, pencerenin sağ alt köşesindeki “Toplantıyı Sonlandır” düğmesini seçerek bunu yapabilirsiniz.