in

AirPods ışıkları ne anlama geliyor?

AirPods ışıkları ne anlama geliyor
AirPods ışıkları ne anlama geliyor?

AirPods ışıkları ne anlama geliyor diye düşünüyorsanız, muhtemelen yeni bir AirPods ya da AirPods Pro kullanıcısısınız. Bu ışıklar, şarj durumundan eşleşmeye birçok farklı anlam ifade eden, kullanışlı bir özellik. AirPods ışıkları ne anlama geliyor bakalım…

AirPods ışıkları ne anlama geliyor: Işıklar nerede bulunur?

Apple’ın gelişmiş kulaklık modeli AirPods modelinize bağlı olarak, durum ışığı kasanın içinde ya da dışında olabilir. Birinci ya da ikinci nesil AirPods modellerinde, durum ışığı iki kulaklık arasında, kasanın içinde yer alır. Durumu görüntülemek için açmanız gerekir.

AirPods Pro ya da AirPods’u kablosuz şarj kutusu ile kullanıyorsanız, durum ışığı kasanın önünde, kapağın hemen altında yer alır. Kablosuz bir şarj cihazına taktığınız anda ışık sekiz saniye açık kalacaktır.

AirPods’ların pil durumunu, iPhone, Apple Watch ya da Mac bilgisayarınızı kullanarak da görebilirsiniz. Şimdi gelelim AirPods ışıkları ne anlama geliyor sorusunun yanıtlarına.

AirPods durum ışıkları ve anlamları

AirPods, tek bir ışığa sahip olmasına karşın rengi değişebilir, yanıp sönebilir. Anlamı çözmek bazen zor olabilir. AirPods ışıklarının ne anlama geldiğine bakalım.

Yanıp sönen beyaz ışık

Bu ışık, AirPods’unuzun eşleştirme modunda olduğu anlamına gelir. Bu işlem, AirPods kasasının arkasındaki eşleştirme düğmesini basılı tuttuğunuzda gerçekleşir.

Sarı ışık (kutuda AirPods ile birlikteyken)

Bu ışık tonu, şarj için kullanılan bir renktir. Sarı ışık, AirPods’un tam olarak şarj edilmediğini ve kasanın şimdi şarj etmeye başladığı anlamına gelir.

Sarı ışık (AirPods yokken)

Bu ışık, AirPods kılıfının tam şarj edilmediğini ve az şarjın yüzde yüzden az kaldığı anlamına gelir. Bu durumda AirPods kasasını şarj etmelisiniz.

Sarı ışık (Güç kaynağıyla birlikte)

Bu ışık, AirPods’un şarj edildiği anlamına gelir.

Yeşil ışık (AirPods’larla birlikte)

Yeşil ışık, pilin tamamen dolu olduğu anlamına gelir. AirPods kasanın içindeyse ve bir yeşil ışık görüyorsanız, bu hem AirPods’un hem de kasanın şarjının tamamen dolu olduğu anlamına gelir.

Yeşil ışık (AirPods yokken)

AirPods’un olmadığı durumda yeşil ışık görüyorsanız, bu kasanın şarjının tamamen dolu olduğunu gösterir.

Yeşil ışık (Güç kaynağıyla birlikte)

Bu, AirPods kasasının şarjının tamamen dolduğunu ve şarj cihazınızı çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Yanıp sönen sarı ışık

Yanıp sönen sarı ışık genellikle bir şeylerin ters gittiğini gösterir. AirPods’ta sarı ışığın yanıp sönmesi, bir eşleştirme hatası anlamına gelebilir. Bunu görürseniz, AirPods’u sıfırlamanız gerekebilir.

Işık yok

AirPods’ta ışık yanmıyorsa, bu AirPods’un pilinin bittiğini gösterir. Bu durumda acilen AirPods’u şarj etmeniz gerekir.

AirPods ışıkları ne anlama geliyor sorusuna verdiğimiz cevaplarla, umarız merakınızı gidermeyi başarmışızdır.