in

Apple MagSafe nedir, aksesuarları nasıl çalışır?

Apple MagSafe nedir, nasıl çalışır, aksesuarları

Apple, yeni kablosuz şarj teknolojisi MagSafe’i tanıttı; peki MagSafe nedir, MagSafe aksesuarları nasıl çalışır? İşte MagSafe ve MagSafe aksesuarları ile ilgili bilmeniz gereken her şey.

MagSafe nedir?

MagSafe, iPhone 12 ile birlikte gelen bir şarj teknolojisidir. Bu teknoloji iPhone 12 modellerinin kablosuz bir şekilde şarj edilebilmesine olanak sağlamaktadır. Bu işlem için cihazın arkasına manyetik bir disk yerleştirilmektedir. Yeni iPhone 12 modellerinin arka tarafında mıknatıslar bulunmakta ve bu da kablosuz şarjın oldukça güvenli bir şekilde yapılabilmesine olanak tanımaktadır. MagSafe, Apple Watch için üretilen mevcut şarj çözümlerine oldukça benzemektedir.

MagSafe nasıl çalışır?

iPhone için geliştirilen MagSafe, oldukça kompleks bir yapıya sahiptir. Bu yapı, MagSafe’i etkinleştiren çeşitli bileşenler içermektedir. Bu bileşenler arasında, bakır grafit bir kalkan, bir mıknatıs dizisi, polikarbonat bir yuva, bir şarj bobini ve bir NFC bileşeni yer almaktadır. Aynı şekilde şarj cihazının maksimum şarj verimliliğini sağlaması ve cihazın en uygun şekilde yerleştirilebilmesi için geliştirilmiş bir hizalama mıknatısı bulunmaktadır. MagSafe nedir, ve nasıl çalışır sorularına yanıt verdikten sonra, şimdi de bu teknolojinin ne kadar hızlı olduğuna bir bakalım.

Apple, MagSafe aksesuarları tanıttı; nedir, nasıl çalışır?

MagSafe ne kadar hızlı?

Apple’ın yeni kablosuz şarj teknolojisi MagSafe, 15W’lık bir hıza sahiptir. OnePlus ve benzeri markalara baktığımızda, bu hızın dünyanın en yüksek kablosuz şarj hızı olmadığını söylemek mümkündür. MagSafe yine de Apple için oldukça büyük bir adım olarak nitelendirilmektedir.

MagSafe aksesuarları var mı, neler?

Apple MagSafe teknolojisi ile birlikte bazı aksesuarları da teknoloji severlere tanıttı. Ve verilen bilgilere göre bu aksesuarların sayısı önümüzdeki günlerde artacak. MagSafe aksesuarları arasında yer alacak ilk ürün hem iPhone 12 modellerini hem de Apple Watch serisini şarj edebilen MagSafe Duo Combo isimli cihaz olacak. Bununla birlikte iPhone’a takılabilen bir deri kılıf sayesinde cihaz kablosuz olarak şarj edilebilecek.

Apple ayrıca, üçüncü taraf üreticilerin MagSafe uyumlu aksesuarlar üretilebilmesine olanak sağlayacak. Yani iPhone 12 ile birlikte hayatımıza çok sayıda MagSafe aksesuarı girecek.

Apple, MagSafe aksesuarları tanıttı; nedir, nasıl çalışır?

MagSafe, iPhone 12 ile birlikte mi geliyor?

Maalesef MagSafe iPhone 12 ile birlikte gelmiyor. Yani iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinin hiç birisi MagSafe ve aksesuarlarını içermiyor.

iPhone 12 ile birlikte yeniden doğan MagSafe nedir, nasıl çalışır, nasıl kullanılır ve aksesuarları nelerdir gibi pek çok sorunun yanıtı bu şekilde. Bakalım bahsi geçen tüm özellikler pratikte stabil ve kullanışlı bir şekilde çalışacak mı?