in

Apple One nedir, özellikleri ve fiyatı

apple one nedir özellikleri ve türkiye fiyatı

Apple, yakın zamanda tüm servisleri için, tek bir abonelik modeli sunacağını açıklamıştı; Apple One nedir, özellikleri ve Türkiye fiyatı gibi bilgiler bu yazıda. Apple One, Apple Music, iCloud, Apple Arcade gibi servislere tek bir abonelik modeli ile erişebileceğiniz bir dünya.

Apple One nedir: Hangi hizmetleri içeriyor?

Şirket, Apple One üyelik modelini 30 Ekim Cuma günü piyasaya çıkaracağını duyurmuştu. Apple takipçilerinin uzun bir süredir beklediği bu hizmet, bugün tanıtıldı.

Apple One içinde, başta Apple Music olmak üzere iCloud, Apple Arcade, Apple TV+ gibi hizmetleri, kişisel ya da aile kullanımı için indirimli fiyatlar söz konusu.

Apple One abonelik fiyatı

En üst düzey Apple One aboneliği olan Apple One Premier, 2  TB iCloud ve Apple News+ içeriyor. Yıl sonunda piyasaya çıkması beklenen Fitness+ da, Apple One Premier paketi içinde yer alacak.

apple fitness+ nedir

Kullanıcılara sunulan en uygun fiyatlı Apple One aboneliği, kişisel plan. Aylık 15 dolar, yani 125 TL olan bu modelde 50 GB iCloud alanı, tek bir hesap için Apple Music, Apple TV+ ve Apple Arcade yer alıyor.

Apple One aile planında ise, aylık 19,95 dolardan itibaren fiyatlandırılan Apple One Family, özel seçenekler sunuyor. Aile planında 200 GB iCloud, altı üyeye kadar Apple Music, Apple TV+ ve Apple Arcade dahil olacak.

Apple One Premier, aylık 30 dolar, yani yaklaşık 250 TL olarak fiyatlandırılacak ve aile planına ek 1,8 TB iCloud alanı, Apple News+ ve Apple Fitness erişimi de sunacak. Apple Fitness+, Apple Watch antrenman uygulamasıyla entegrasyonla, haftalık olarak yeni antreman sınıfları sunacak. Fitness+ şu an için kullanımda olmasa da, 2020 bitmeden gelecek bir platform. Fiyat olarak Apple One aboneliği mantıklı mı diye düşünecek olursanız, bu paketteki ürünler tek tek ayda 55 dolara mal olacaktı. Premier planı, yüzde 50’ye yakın bir indirim sunuyor.

Hem bireysel hem de aile için özel paketlerde, Arcade ve TV+ aile içi paylaşımı destekliyor. Apple One Individual ve Apple One Family, 100’ün üzerinde ülkede piyasaya sürüldü. Apple One Premier ise, sadece Apple News+’ın kullanıldığı bölgelerde, yani ABD, Birleşik Krallık, Kanada ve Avustralya’da sunulacak.

Apple Music’e Spotify rekabetinde avantaj sağlayacak

Apple abonelik hizmetleri paketinin piyasaya sürülmesi, Apple’ın TV+ ve Arcade gibi yeni içerik hizmetlerinin erişimini genişletmesine de yardımcı olacak. Müzik akışı alanında, Spotify ile rekabeti artıracak. Apple One paketi, Apple Music’i içerdiğinden kullanıcılar Spotify’dan vazgeçerek, Apple Music’i deneyimlemek isteyebilir. Spotify, bu durumu haksız bulduğunu belirterek, şikayetçi oldu.

apple one abonesi nasıl olunur

iOS 14.1, Apple One paketi seçeneklerini kullanıcılara otomatik olarak sunacak ve onlar için en iyi planı öne çıkaracak.

Apple ayrıca, Apple One paketinde yer alan alandan daha fazlasına ihtiyaç duymaları halinde, ek satın alım ile iCloud saklama alanı alabileceklerini söyledi. Böylelikle, ilk kez bir Apple kullanıcısı 2 TB’den fazla iCloud alanına sahip olabilecek.

Apple One özellikleri ve Türkiye fiyatı nedir gibi soruların yanıtı işte böyle. Bakalım Apple’ın abonelik modeli, ülkemizde ne ölçüde başarılı olacak.