in

Apple One paketi ile Müzik, TV Plus, Arcade birleşiyor

Apple One paketi ile Müzik, TV Plus, Arcade birleşiyor

Apple, One adlı yeni paketi ile Apple Music, TV Plus, Arcade, News Plus ve iCloud depolama hizmetlerini bir araya getiriyor.

Apple One paketleri

Apple One, Bireysel, Aile ve Premier olmak üzere üç paket sunuyor.

Bireysel plan kapsamı ve fiyatı

Abonelere Apple Music, Apple TV Plus, Apple Arcade ve iCloud saklama alanını (50 GB) ayda 14,95 dolar karşılığında sunuyor.

Aile planı kapsamı ve fiyatı

Aile planı aynı uygulamaları içerir, ancak ayda 19,95 dolar karşılığında 200 GB iCloud depolama alanını da sunar.

Premier plan kapsamı ve fiyatı

Premier planı, abonelere Apple Music, Apple TV Plus, Apple Arcade, 2 TB iCloud depolama alanı, Apple News Plus ve yeni duyurulan Apple Fitness Plus’ı toplam 29,95 dolar karşılığında sunuyor.

Fitness Plus, yıl sonundan önce başlatılan ve diğer egzersiz türlerinin yanı sıra yoga, bisiklete binme, koşu, kuvvet egzersizleri ve kuvvet egzersizlerini içeren yeni bir abonelik hizmetidir. Tek başına almak istendiğinde ayda 9,99 dolar ücreti vardır.

Apple One deneme süresi ve çıkış tarihi

Apple’ın basın açıklamasına göre, One planları, insanların henüz sahip olmadığı uygulamalar için 30 günlük ücretsiz deneme sürümleriyle geliyor. Aboneler, paketlerine dahil olan tüm hizmetler için ayda bir kez ücretlendirilecek ve kullandıkları planı istedikleri zaman değiştirip iptal edebilecekler.

Aile veya Premier planlarından birini seçen müşteriler, altı aile üyesi ekleyebilecek. Apple One bu sonbaharda 100’den fazla ülke ve bölgede satışa sunulacak.

Apple Müzik, TV Plus, Arcade hizmetlerini birleştiren Apple One, üç farklı plan ve fiyat seçeneği ile sonbaharda geliyor
Apple Müzik, TV Plus, Arcade hizmetlerini birleştiren Apple One, üç farklı plan ve fiyat seçeneği ile sonbaharda geliyor

Apple’ın yıllardır üzerinde çalıştığı ve son dönemde hakkındaki söylentiler artan One paketi, ekosistemdeki kullanıcılara tasarruf etme olanağı verirken, birden fazla hizmetin kullanımını da teşvik ediyor.

Diğer yandan, şirket hizmet bölümünün büyümesini daha çok gelire dönüştürmek istiyor. Apple CEO’su Tim Cook, hizmet alanını Apple’ın yatırım yapmak istediği bir alan olarak nitelendiriyor.

Bugün Türkiye’de hizmet vermeye başlayan Amazon Prime gibi bir hizmet olan Apple One, aylık abonelikle marka bağlılığını artırırken, bu hizmetlerin rakiplerinin kullanımını ya da rakiplere geçişi de azaltmayı planlıyor.

Apple’ın 15 Eylül lansmanında tanıttığı diğer ürünler ve hizmetler