in

CS:GO’da ping nasıl düşürülür?

CS:GO'da ping nasıl düşürülür?

CS:GO’da ping nasıl düşürülür?

Yüksek ping, her oyunda olduğu gibi CS:GO için de kötüdür. MM, genel ve diğer modlarda zafere katkıda bulunmak zordur, çünkü yüksek ping ile haritanın etrafında koşmak, ateş etmek ve hatta düşmanı daha doğru bir şekilde vurmak oldukça zor olabilir.

CS:GO’da ping nasıl düşürülür probleminin çözümü, birçok oyuncu için oyun oynarken zevki ikiye katlar ve oyun deneyimini artırır. Yapabileceklerinizi rehberimizde anlattık.

CS:GO’da ping nasıl düşürülür?

İlk olarak, gecikmenin ana nedenlerini belirleyin.

CS:GO’da yüksek ping sebepleri

  • Sisteminizin kaynaklarını ve İnternet trafiğini çalan ve CS:GO’daki normal oyun oynamayı engelleyen virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar,
  • Yazılım veya video indiren diğer programlar,
  • Oyun sunucusuyla veri alışverişinin istikrarsız olması,
  • İnternet sağlayıcısıyla ilgili sorunlar.

CS:GO’da ping’in nasıl azaltılacağını anlamak için tüm sorunlara dikkat edelim. Başlangıç ​​olarak, sistemi virüslere ve Truva atlarına karşı kontrol etmenizi öneririz. Bu tür “parazitler”, çok sayıda kötü amaçlı program içeren siteleri ziyaret etmek için internet bağlantısını aşırı yükleyebilir. Üstelik zararlı yazılımları da otomatik olarak bilgisayarınıza indirirler. Lisanslı bir antivirüs yazılımı yardımı ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Şimdi yüksek ping’in nedenleri ve çözümleri için:

Sorun: Bilgisayarınızdaki virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar, İnternet trafiğinizi yönlendirebilir. Genellikle, farklı sitelere gittikten sonra fark etmediğiniz kötü amaçlı yazılımlar bilgisayarınıza bulaşabilir. Elbette virüsler farklı ama internetinizi yüklenen çok sayıda var, bu sayede oyunda ping’in artması sağlanmış oluyor.

Çözüm: İyi bir antivirüs programı yükleyin. Bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlara karşı kontrol edin, düzeltin, temizleyin, silin. Karmaşık bir şey yok, ancak bu işlem biraz zamanınızı alabilir.

Sorun: Bilgisayarınızdaki interneti kullanan diğer programlar. Bazı oyuncular CS’ye girdiklerinde arka planda torrent indirmeyi ya da var olan download’ları kapatmazlar, arka planda çalışan gereksiz programları kapatmazlar ve pinglerinin yükselmesine şaşırırlar.

Çözüm: Oyuna girmeden önce, oyun için gereksiz programları başlatmak için görev yöneticisini (CTRL + ALT + DEL -> İşlemler ve ardından tüm gereksiz oyun işlemlerini tamamlayın) kontrol edin. Oyuna başlamadan önce, yalnızca Microsoft’taki programları çalıştırmalısınız, Windows’dan daha fazlasını değil. Ayrıca antivirüsün devre dışı bırakılmasını da tavsiye ederim çünkü oyun sırasında antivirüsünüz güncellemeleri indirmeye başlayabilir. Torrent’i açtıysanız ve bir film veya oyun indirilmişse, oyundaki ping’iniz olmasını istediğinizden yüksek olur, çünkü torrent yazılımları bazı durumlarda yüzlerce bağlantı kurar. Sık sık bilgisayarınızı açtığınızda / yeniden başlattığınızda Skype, Torrent vb. Otomatik olarak başlarsa ve bunların otomatik olarak başlamasını istemezseniz: Başlat menüsünü ​​açın ve arama alanına msconfig yazın. Buradan açılışta başlayan servis ve yazılımları kapatın.

Sorun: Oyun sunucusundan kaynaklanan sorunlar. Sunucunun uzak oluşu, büyük ping değerlerine ve gecikmelere neden olabilir. Bu durumda sorunun çözümü yok, ancak hızını ettiğiniz sunucularda oynayarak bunu aşabilirsiniz. MM, public ve diğer modlar sizin için en az ping ile oyun tarafından seçilecektir. Sunucu tarafındaki sorunlar nadirdir, ancak yine de karşınıza çıkabilir.

Çözüm: Bu bir Valve sunucu sorunudur. İnternet veya bilgisayarınızda bir problem aramanızı tavsiye etmiyorum. Size başka bir sunucuya bağlanmanızı, Steam’i yeniden başlatmanızı ya da bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı öneririm. Ping’iniz hala yüksekse, yukarıda ve aşağıda yazılan diğer çözümleri izleyin.

Sorun: Yerel ağa kablo veya ek bir yönlendirici üzerinden kötü bağlantı.

Çözüm: Kablo veya yönlendiricinin bağlantısını kontrol edin, bunlarda sorun yoksa internet bağlantı kablosunu da kontrol etmeyi unutmayın. Kabloyu yönlendirici olmadan doğrudan ağa bağlayabiliyorsanız, bu da gecikmeleri önler. İnternet servis sağlayıcınızı arayın ve onların tarafında herhangi bir sorun olup olmadığını öğrenin.

Sorun: İnternet servis sağlayıcı. CS:GO’da en yaygın ping problemi, sağlayıcı kaynaklıdır. Zaten her şeyi denediyseniz, ancak ping hala 100’ün üzerindeyse, o zaman bu durumun sağlayıcının hatası olma ihtimali yüksek.

Çözüm: Bu durumda, üç önerim olacak. Birincisi, servis sağlayıcıyı aramak ve sorunu onlarla çözmeye çalışmaktır. Ping ve paket kaybı durumlarında modemi yeniden kurmak da çare olabilir.