in

En iyi hikaye tabanlı oyunlar (2020)

En iyi hikaye tabanlı oyunlar (2020)
En iyi hikaye tabanlı oyunlar (2020)

Şayet bir hikayeye odaklı oyunlardan hoşlanıyorsanız, sizin için hazırladığımız en iyi hikaye tabanlı oyunlar listesine mutlaka bir göz atın. Bu listede, oldukça etkileyici bir hikaye üzerine kurulmuş video oyunlarını bulabilir ve keşfedeceğiniz yeni hikaye tabanlı oyunlarla, oldukça iyi bir vakit geçirebilirsiniz. İşte gelmiş geçmiş en iyi hikaye tabanlı oyunlar.

En iyi hikaye tabanlı oyunlar

Detroit: Become Human

Detroit: Become Human PC ve PlayStation 4 gibi cihazlar üzerinden oynanabilecek en iyi hikaye odaklı video oyunlarından bir tanesidir. Oyun sizi, android diye isimlendirilen akıllı robotların insanlığa hizmet ettiği bir geleceğe götürüyor. Düşünebilen bu androidler yer altında örgütlenerek, haklarını savunmak için efendilerine karşı büyük bir savaşa hazırlanıyor. Siz de seçeceğiniz üç android karakterden biri ile, androidlerin kaderini yönlendirmede oldukça büyük bir rol oynuyorsunuz.

The Witcher 3: Wild Hunt

En iyi hikaye tabanlı oyunlar (2020)

Hikaye tabanlı en popüler video oyunlardan bir tanesi olan ve bugünlerde Netflix tarafından bir dizi olarak da uyarlanan The Witcher 3: Wild Hunt, son yılların en iyi ve en etkileyici RPG oyunlarından bir tanesidir.

Oyunda kendinizi sihirbazlar, canavarlar ve savaşların ortasında buluyorsunuz. Oyunun kahramanı Geralt’ı yönlendirerek, Yennefer’i bulmaya çıkıyor ve dünya üzerinde gezinerek, çok sayıda zorlu görevi geçiyor, canavarlarla dövüşüyor ve çeşitli maceralara atılıyorsunuz.

Red Dead Redemption 2

En iyi hikaye tabanlı oyunlar (2020)

En iyi hikaye tabanlı oyunlar arasında yer alan Red Dead Redemption 2 ile kendinizi Vahşi Batı’nın ortasında buluyorsunuz. Özünde aksiyon dolu bir hikayeye sahip olan bu oyundaki muhteşem detaylarla oldukça zevkli bir zaman geçirme şansı yakalıyorsunuz.

Oyun 1899 yılı Amerika’sında geçiyor. Artur Morgan ve Van der Linde çetesi, bir taraftan federal ajanlardan kaçmaya çalışırken, diğer taraftan hayatta kalmak için yağmaya, soyguna ve diğer çetelerle çatışmaya devam ediyor. Siz de oyunun baş karakteri Artur Morgan’ı kontrol ederek, pek çok önemli seçim ile hikayeyi yönlendiriyor ve oyunun oldukça zevkli bir hale gelmesinde aktif rol oynuyorsunuz.

Life Is Strange 2

Life Is Strange 2, bir aksiyon ve macera oyunu olmasa da oldukça sanatsal bir oyundur. Oldukça etkileyici görüntülere ev sahipliği yapan bu oyunun hikayesi de en az grafikler kadar etkileyicidir. Oyunda, polisle olan bir yanlış anlaşılma ve ardından gelen garip bir patlamanın ardından iki kardeş olan Daniel ve Sean kaçmak zorunda kalırlar. Daniel, avcılık sırasında özel bir yeteneğinin olduğunu keşfeder. Bu yetenek, nesneleri hareket ettirebilmek için zihin gücünü kullanabilmesidir. Yalnızca karakterler arasındaki mükemmel bağlar bile Life Is Strange 2 oyununu en iyi hikaye tabanlı oyunlar arasına sokmak için yeterlidir.

Undertale

Undertale, yüksek kaliteli grafikler kullanmadan, etkileyici bir hikaye anlatabilmenin harika bir örneğidir. Görünümü ile eski oyunlara oldukça benzeyen Undertale, kullanıcılarına oldukça dokunaklı ve mükemmel bir hikaye sunmaktadır. Undertale , dünyanın geri kalanından sihirli bir engelle korunan bir dağın içine düşen genç bir çocuğun hikayesidir. Eve geri dönmek isteyen çocuğun dağın sakinleri ile etkileşime girmesi gerekmektedir. Kontrolü ele alacağınız bu oyunda, sonucu oldukça büyük bir ölçüde etkileyen kararlar vermek durumunda kalacaksınız.

The Last Of Us

En iyi hikaye tabanlı oyunlar (2020)

The Last Of Us, grafik kalitesi ve etkileyici görüntüleri ile hayatta kalmak üzerine kurulmuş oldukça etkileyici biri hikaye tabanlı video oyundur. Oyunda sürekli olarak bir yerden bir yere yolculuk yapıyor, zombi ve benzeri düşmanlardan kaçınıyor veya bunlarla savaşıyor, hayatta kalmanızı sağlayacak malzemeler bulmak için yağmalıyor, silah üretiyor ve sürekli olarak farklı maceralara sürükleniyorsunuz. Son yılların en çok beğenilen oyunları arasında yer alan The Last Of Us, kesinlikle en iyi hikaye tabanlı oyunlar arasında yer almayı hak ediyor.

Mass Effect

En iyi hikaye tabanlı oyunlar (2020)

Mass Effect, aksiyon dolu bir savaş oyunudur. 2183 yılında ve Samanyolu galaksisinde geçen oyunda, insanlık Reapers olarak bilinen son derece gelişmiş mekanik bir ırk tarafından tehdit edilmektedir. Oyuncular, Komutan Shepard’ı yönlendirerek Reaper’ın istilasını engellemeye ve yapılacak savaştan zaferle ayrılamaya çalışmaktadır. Aksiyon severlere hitap eden Mass Effect, oldukça etkileyici bir hikaye tabanlı video oyunudur.

Metal Gear Solid 3

Metal Gear Solid 3, kült haline gelmiş oldukça kaliteli bir oyundur. Oyunda Boss isimli birini öldürmesi için görevlendirilmiş Snake isimli bir asker vardır. Oldukça karmaşık bir hikayeye sahip olan oyun oldukça gerçekçi detaylara sahiptir. Metal Gear Solid 3’de yılan ve akrep gibi canlılar sizi sokabilir, yediğiniz bir yiyecekten zehirlenebilir ve öldürdüğünüz adamların üzerinde bir süre sonra akbabalar dolaşabilir.

Yakuza 0

En iyi hikaye tabanlı oyunlar (2020)

En iyi hikaye tabanlı oyunlar arasında yer alan Yakuza 0’da Japonya’da borç tahsildarlığı yapan Kazuma Kiryu isimli kahramanı kontrol ediyorsunuz. Üç farklı dövüş sanatı ile düşmanlarınıza karşı savaşıyor ve onları alt ediyorsunuz. Oldukça kapsamlı bir hikayey sahip olan oyunda, ihaneti, kardeşliği, sadakati ve sevgiyi tadıyorsunuz.

Danganronpa

Danganronpa isimli bir Japon dizisinden uyarlanan Danganronpa oldukça iyi biri simülasyon oyunudur. Görselleri ile anime romanları hatırlatan oyunda, kahramanın arkadaşları birer birer öldürülüyor. Ve kahraman bazı ipuçlarından yola çıkarak suçluyu, yani katili tespit etmeye çalışıyor. Oynarken zevk alacağınız hikaye odaklı oyunlar arasında yer alan Danganronpa’ya bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

NieR: Otomata


NieR: Otomata, esrarengiz insanlar tarafından tasarlarlanan ve kendi türleri arasındaki bir savaşta yakalanan iki android ile dünyayı işgal eden robotların hikayesini anlatılıyor. Oyun teknik olarak çok iyi olmasa da, büyük ölçüde derin felsefi tartışmalara dayanan yoğun ve düşündürücü anlatısıyla bunu hemen telafi ediyor.

BioShock

En iyi hikaye tabanlı oyunlar (2020)

En iyi hikaye tabanlı oyunlar arasında yer alan bir diğer oyun BioShock, kendini toplumlardan izole eden ve var olmak için bir sualtı şehrinde yaşayan Jack’in hikayesini konu ediniyor. Oldukça etkileyici grafiklere sahip olan bu oyun, hikayesi ile sizi içine çekmeyi başarıyor.

God Of War

2018 yılının ödüllü oyunlarından biri olan God Of War, diyalogları, karakter gelişimi ve hikayesi ile listemizde yer almayı hak ediyor. Oyun, annesinin ölümü ile yüzleşen bir çocuğun, babası ile olan maceralarını konu ediniyor. Oldukça özel ve samimi bir hikayesi bulunan God Of War, oynamaya değer oyunlar arasına yer alıyor.

Persona 5

En iyi hikaye tabanlı oyunlar (2020)

Persona 5, yozlaşmış yetkililerin, sanatçıların ve iş adamlarının kalplerini değiştirerek yanlışlarını düzeltmeye çalışan Joker kod adlı genç bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Joker, kalan zamanlarında ise okul sınavlarına çalışıyor, aşık oluyor. Kısaca söylemek gerekirse oyun iki hayatı ele alıyor. Biri normal bir yaşam süren Tokyo’lu bir gencin hayatı. Diğeri ise toplumdaki yanlışları düzelten bir kahramanın hayatı.

Final Fantasy IX

En iyi hikaye tabanlı oyunlar arasında yer alan Final Fantasy IX, oldukça eğlenceli bir macara oyunudur. Oyunda Zidane isimli kahraman, İskenderiye’nin varisi Prenses Garnet’i kaçırıyor. Oyun bu ikilinin yolculuğunu konu ediniyor.