in

En iyi yeni PC oyunları (Ağustos 2020)

En iyi yeni PC oyunları (Ağustos 2020)
En iyi yeni PC oyunları (Ağustos 2020)

En iyi yeni PC oyunları listesinde, Ağustos ayında piyasaya çıkacak ve kısa sürede pek çok oyun severin beğenisini kazanan oyunlara yer verdik. Şayet siz de bu aralar oynayacak yeni ve güzel bir oyun arıyorsanız, aşağıdaki listeyi bir göz atmak isteyebilirsiniz.

En iyi yeni PC oyunları (Ağustos 2020)

2020 yılı PC oyunları için pek verimli bir yıl olmadı. Zira COVID-19 salgını nedeniyle bazı oyunların çıkış tarihi ertelendi. Bazılarında ise kısa zamanlı gecikmeler yaşandı. Fakat Sony ve Microsoft gibi iki büyük şirketin iki önemli oyun konsolunu piyasaya sürmeye hazırlanması, oyun sektörünü de hareketlendirmeyi başardı.

2020 yılı aynı zamanda bilgisayar oyunlarının en çok rağbet gördüğü yıllardan bir tanesi oldu. Pek çok kişi, koronavirüs salgınından ötürü evde kaldığı süre boyunca, eğlenceli vakit geçirmek için oyun oynamaya yöneldi. Bu da oyunların satışında büyük bir artışa sebep oldu.

Bu yazıda sizler için en iyi ve en yeni PC oyunlarını bir araya getirdik. Kullanıcı sayısı ve oynayanların yorumlarına göre hazırladığımız bu liste ile en yeni oyunları keşfedebilir ve ilginize göre beğendiğiniz bir oyunu seçerek oynayabilirsiniz. İşte en iyi yeni PC oyunları.

Fall Guys: Ultimate Knockout

En iyi yeni PC oyunları (Ağustos 2020)

Battle royale tarzı bir oyun olan Fall Guys: Ultimate Knockout, oldukça eğlenceli bir yarış oyundur. Oyunda bir diğer yarışmacıyı itebilir, uçurumdan yuvarlayabilir ve daha pek çok çeşitli hareket ile engelleri aşıp yarışı birinci bitirmeye çalışabilirsiniz. 4 Ağustos tarihinde piyasaya sürülen oyunu, Steam üzerinden indirebilirsiniz.

Horizon: Zero Dawn

Daha önce PlayStation 4 oyun konsolu için yayınlanan Horizon: Zero Dawn, PC’ye de geliyor. 7 Ağustos yani bugün itibari ile çıkış yapacak oyunda, Makinelerin yönettiği dünyayı ortaya çıkarmak için efsanevi bir göreve atılan Noralı Aloy’a katılıyor ve gelecekte insanlığı bekleyen tehlikeleri yok etmeye çalışıyorsunuz. Steam üzerinden satışa sunulacak oyunu indirerek, bu aksiyon dolu maceraya katılabilirsiniz.

A Total War Saga: Troy

En iyi yeni PC oyunları arasında yer alan bir diğer oyun ise A Total War Saga: Troy’dur. Oldukça eğlenceli ve kaliteli bir strateji oyunu olan bu oyunda, kendinizi Yunanlılar ve Ege’deki Truve atları arasındaki bir savaşın ortasında buluyorsunuz. 13 Ağustos tarihinde PC kullanıcıları ile buluşacak olan oyun, strateji ve aksiyon içerikli oyun severlere hitap ediyor.

Microsoft Flight Simulator

Microsoft tarafından 18 Ağustos tarihinde piyasaya sürülecek olan Microsoft Flight Simulator, adından da anlaşıldığı gibi oldukça iyi ve kaliteli bir simülasyon oyunudur. Oyunda bir uçakla gerçek zamanlı olarak dünya üzerinde yolculuk yapıyorsunuz. Oyun o kadar gerçekçi ki, hava durumu bile gerçek zamanlı olarak sağlanıyor. Şayet simülasyon oyunlarından hoşlanıyorsanız, Microsoft Flight Simulator oyununu da çok seveceğinizden eminiz.

Serious Sam 4

En iyi yeni PC oyunları (Ağustos 2020)

Ağustos ayı içerisinde çıkacak bir diğer oyun ise Serious Sam 4 olacak. Bu oyunda silahınızla binlerce düşmana karşı oldukça çetin bir mücadele vereceksiniz. Oldukça kaliteli grafiklerle geliştirilen Serious Sam 4’in, bu yılın en iyi oyunlarından bir tanesi olacağını söylemek çok zor değil gibi.

Ağustos ayında çıkacak PC oyunları

Ağustos ayı içerisinde çıkış yapacak PC oyunlarının tam bir listesi şu şekilde

 • 4 Ağustos —Fall Guys: Ultimate Knockout
 • 7 Ağustos —Fast & Furious Crossroads
 • 7 Ağustos —Horizon: Zero Dawn
 • 11 Ağustos —Hyper Scape
 • 13 Ağustos —A Total War Saga: Troy
 • 18 Ağustos —Microsoft Flight Simulator
 • 18 Ağustos —Rogue Legacy 2
 • 21 Ağustos —Madden NFL 21
 • 25 Ağustos —No Straight Roads
 • 27 Ağustos —Surgeon Simulator 2
 • 27 Ağustos —Tell Me Why
 • 28 Ağustos —Project Cars 3
 • 28 Ağustos —Wasteland 3
 • 28 Ağustos —Windbound
 • ? Ağustos —Serious Sam 4