in

FIFA 21 Kariyer Modu için işinizi kolaylaştıracak ipuçları

Fifa 21 Kariyer Modu

FIFA 21 Kariyer Modu, hayranların son yıllarda modda yapılan küçük değişiklikleri ve bu değişikliklere beklenen ilgiyi göstermemesinden ötürü, bu yıl EA’nın odak noktası oldu.

FIFA 21 Kariyer Modu ipuçları ve püf noktaları

Maç simülasyonu için gelen yeni özellik, oyuncu gelişimi ve transfer pazarında gerçekleştirdiğiniz görüşmeler için ufak ipuçları hazırladık. Takımınızı oluşturmak ve seçtiğiniz ligde hakimiyet kurmak için bunlardan nasıl yararlanabileceğinizi, sizlere basitçe anlatmak istedik. İşte FIFA 21’deki Kariyer Modu hakkında bilmeniz gereken beş basit ipucu.

FIFA 21 Kariyer Modu için getirilen yeni özellik ve kullanışı

FIFA 21’in kariyer moduna yeni bir özellik geldi. Kariyer modu maçlarını simüle ederken 90 dakika boyunca herhangi bir dakika da maça girmenizi ve kontrolü ele almanıza olanak tanıyan bir özellik. Peki tam olarak nasıl çalışıyor bu özellik?

Maç başladı, serbest vuruş, korner veya herhangi başka bir duran top oldu. Bu durumda pause yaptığınızda karşınıza oyuna girmek için seçenek çıkacak ve bu seçeneğe tıkladığınızda oyuncuların kontrolü tekrar sizde olacak. Ancak burada önemli olan doğru zamanda oyuna girmek. 1-0 yenik durumdaysanız, herhangi bir duran topta oyuna girip maçın kaderini lehinize çevirebilirsiniz. Bu seçimi doğru bir şekilde yapmak sizin elinizde.

Ayrıca bu özellikle, oyun da maçları simüle ederken, neredeyse Football Manager havası alacaksınız.

Takımınıza en uygun futbolcuyu getirin

Birçok kişi kariyer moduna transfer döneminde başlar. Bu da en iyi oyuncuları bulmak ve takımınıza takviye yapmak için acilen temsilcilerinizle keşfe çıkmanız gerektiği anlamına gelir. Daha genç oyuncular, kulübünüzün geleceği için iyi beklentilerdir ve onları sahada süper yıldızlara dönüştürmek için yapmanız gereken onları maçlarda oynatmak ve antrenmanları kaçırmamaktır.

İstediğiniz mevkiye ve özelliklere göre futbolcu bulmak için arama yapmanız yeterli olacaktır. Bu kısımlar ile vakit kaybedip, uğraşmak istemiyorsanız ise gözcülerinizi yollayıp sizin için en uygun futbolcuyu bulup takıma katabileceklerini unutmayın.

Kullandığınız kelimeler can yakıyor!

Bu yılki kariyer modunda, oyuncular ve basın mensupları ile gerçekleştirdiğinizi kısa sohbetler, geçen yıllara göre daha önemli. Basın toplantılarından tutunda, maç öncesi ve sonrası oyuncularınız ile konuşmalarınızın hepsinde daha dikkatli olmanız ve doğru seçeneği işaretlemeniz size fayda sağlayacaktır.

Yenilgilerden sonra ise konuşmaları atla düğmesini ezmek cazip gelebilir. Ancak bu size negatif bir durum olarak geri dönecek ve oyuncularınız ile kuracağınız bağı etkileyecektir.

Bazı durumlarda ise kötü oynayan oyuncularınıza yapıcı olmayan eleştiriler sunarsanız, çabucak moral kaybedebilir.  Bu durumun sık yaşanması durumunda da kapınıza transfer isteği ile gelebilirler. Ayrıca kendi takipçilerinizi korumak için medya mensupları ile gerçekleştirdiğiniz kısa sohbetlere de dikkat edin.

Çok fazla antrenman kaçırmayın

Antrenman seanslarını asla kaçırmayın, unutmayın. Maç gününe hızlıca geçmek ve maça bir an önce başlamak isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken R3’e basmak ve böylece “Hızlı Sim” yapmak ancak bunu yaptığınızda gerçekleşen antrenman simülasyonunda, oyuncuların aldığı not genellikle oldukça düşük olacaktır. Bu yüzden bu antrenmanları çok fazla geçiştirmek konusunda dikkatli olun. Daha zor zorluk seviyelerinde oynuyorsanız ve on birinizin sahada hazır olmasını istiyorsanız; oyunlarını geliştirmek için kesinlikle haftada bir veya iki antrenmanı oynamanız size fayda sağlayacaktır.

Oyuncuya teklif götürürken hem kendinizi hem de oyuncuyu düşünün

Yeni bir oyuncu satın almak istiyorsanız, onları ikna etmek için genellikle akşam yemeğine gitmeniz ya da lüks bir dairede buluşmanız gerekir. Oyuncuyu nasıl ikna edeceğiniz ise sizin yeteneklerinize kalmış. İstediğiniz özellikteki oyuncuyu keşfedildikten sonra, fiyatını ekonominize zarar vermeyecek bir şekilde belirleyin. Aynı zamanda oyuncunun kendi değerini veya birkaç milyon üstünü vermeniz gerekebilir. Değerinden daha az verirseniz masadan kalkma şanslarının artığını da unutmayın.

Aynısı ücretler için de geçerlidir. Nereden geldiklerini ve onlara kulübünüzde verdiğiniz fırsatı düşünün ve gerektiği şekilde bir teklif götürün.

Sözleşmeler için, genellikle size sundukları süreden bir yıl fazlasını söylebilirsiniz. Ek olarak, duruma ve oyuncuya göre imza ücretini unutmazsanız iyi olur. Bu sizin isteğinize bağlı ancak bazı durumlarda çok önemli. Bu yüzden kulübünüze gelip birkaç maç oynadıktan sonra veya yeterli gol attıktan sonra bir bonus teklif edin. Mutsuz olurlarsa müzakereleri yeniden yapabilirsiniz, ancak başka bir yere transfer olmamaları için dikkat etmeniz gereken durumlar bunlar.