in

Firefox indirme klasörünü değiştirme [Nasıl Yapılır]

Firefox indirme klasörü değiştirme nasıl yapılır

Firefox indirme klasörünü değiştirme, indirilen dosyalarınızı farklı bir konumda saklamak istediğinizde ihtiyacınız olacak bir işlem. Firefox varsayılan olarak bir şey indirdiğinizde, indirilen içeriği “İndirilenler” klasörüne kaydeder. Google Chrome ve Internet Explorer da aynı şekilde, “İndirilenler” klasörünü kullanır. Firefox’un indirilen dosyaları farklı bir klasöre kaydetmesini istiyorsanız, bu işlem de oldukça kolay. Firefox indirme klasörünü değiştirme adımlarını sıraladık.

Adım adım Firefox indirme klasörünü değiştirme

Firefox’da, “İndirilenler” dışında bir indirme klasörü belirlemek için aşağıdaki adımları takip edin:

  • Araç çubuğunun sağ tarafındaki “Menüyü aç” butonunu tıklayın ve açılır menüde “Seçenekler”i tıklayın.
  • “Genel” sayfasında “İndirilenler” bölümündeki ayarları arayın. İstediğiniz indirme konumunu, “Dosyaları kaydet” kutusuna yazın ya da “Gözat”a tıklayıp bu şekilde klasörü bulun.
  • Tercih ederseniz, Firefox’un her indirme işleminde konumu belirlemeniz için bir iletişim kutusu göndermesini de sağlayabilirsiniz. Bunun için, “Dosyaları nereye kaydedeceğimi her zaman sor” seçeneğine gidebilirsiniz.
  • İşiniz bittiğinde sekmeyi kapatabilirsiniz.

Firefox indirme klasörü değiştirmek, web deneyiminizi daha da pratik bir hale getiren pratik bir işlem. Basit bir değişiklik olan indirme klasörü değişikliği, dosyaları, belgeleri daha derli toplu ve ulaşılabilir bir hale getirebilir. İndirme klasörü, kolay erişim sağladığınızı düşünüyorsanız masaüstünüz ya da spesifik bir dosya konumu olabilir, bu tamamen size kalmış.