in

Fortnite 4. sezon 10. hafta: Heart Lake’de balık nasıl tutulur?

Fortnite Heart Lake'de balık

Fortnite 4. sezonun 10. haftasının bir parçası olarak sizden, Heart Lake’de yedi balık yakalamanızı istiyor. Harita üzerinde Heart Lake nerede olduğu yazmadığından, muhtemelen doğru yönü kendiniz bulmanız gerekecektir.

Fortnite görevlerinden biri olan Heart Lake’de balık nasıl tutmak

Neyse ki, Heart Lake’i nerede bulacağınız ve orada nasıl balık tutacağınızla ilgili tüm ayrıntılara sizler için anlattık. Ayrıca Heart Lake’te yedi balığı nasıl yakalayacağınızı da aşağıda açıkladık.

Heart Lake nerede bulunur?

Muhtemelen bu görevin en zor kısmı Heart Lake’i bulmak ve balık tutmaya başlamaktır. Yukarıda gösterdiğimiz ve daire içine aldığımız yer Heart Lake denen yer. Stark Industries’in hemen kuzeyinde bulunur. Göl… bir çeşit kalp gibi görünüyor. Yukarıda gördüğünüz yere yakın bir yere atlayın. Daha sonra ilk işiniz olta bulmak olsun. Bunun için yapmanız gereken, gölün kuzey tarafındaki küçük rıhtıma inmek ve burada bir varilin içinde bulunan oltayı akmak.  Artık gölün yerini bildiğinize ve oltayı aldığınıza göre balık tutmaya hazırsınız. Bununla birlikte, 2 veya 3 kişilik bir takım maçı seçin ve siz balık tutarken takım arkadaşlarınız sizi korumasını umut edin.

Balık tutmaya başlamak için bir olta bulmanız ve bunu elinize almanız gerekir. Bazı oltaları, Heart Lake’in kuzeyindeki rıhtımda bir varil içinde bulacaksınız. Bu bölgede birkaç tane daha varil var. Bu yüzden kıyı boyunca koşun ve ne bulabileceğinize bir bakın. Oltanızı bulduktan sonra, göle gidin ve bir balık sürüsü gördüğünüz yere doğru tetiği çekerek oltanızı fırlatın. Oltayı fırlattıktan sonra denetleyicinin titremesini bekleyin, bu balığın geldiğine işarettir ve böylece bağlığı almak için tetiğe tekrar basın. Tüm balıklar bitene kadar bunu yapmaya devam edin. Bittiğinde ise başka bir balık sürüsü bulmaya çalışın, ama bulamazsanız, ipinizi suya atmanız ve şansınızın yaver gitmesini bekleyin.

Neredeyse her denemenizde bir balık tutabilirsiniz, ancak şansınıza göre bu durum değişebilir. Her iki durumda da, denemeyi asla bırakmayın. Bazen silahlar ya da teneke kutu gibi işe yaramaz eşyalar tutabilirsiniz. Ancak  devam edin ve sadece birkaç dakika içinde yedi balık yakalayacağınızı unutmayın. Yedi balık tutmadan önce biri sizi vurursa, başka bir maçta tekrar deneyebilirsiniz. Fortnite’daki çoğu haftalık görevde olduğu gibi, tekrar tekrar deneyebilirsiniz. Yani tek bir oyunda yedisini birden yakalamanıza gerek yoktur. Yedinci yakalamanızdan sonra, mücadeleyi tamamladığınız için kredi kazanacak ve 25.000 XP ile ödüllendirileceksiniz.