in

Fortnite 4. sezon 10. hafta: Nasıl 20.000 metre araç sürülür?

Fortnite 20.000 metre

Fortnite, 4. sezon 10. hafta için sizden bir araçla 20.000 metre gitmenizi istiyor. İşin güzel yanı, bunu tek bir oyunda yapmak zorunda olmamanız, ancak her oyunda bununla uğraşmak  can sıkıcı hale gelebilir. O yüzden bu rehberde, size bu mücadeleyi tamamlamanın en verimli yolunu, bunun için en iyi aracı nereden bulacağınızdan, hızlı bir şekilde bitirmek için en iyi oyun modunun hangisi olduğu ve en rahat kullanabileceğiniz rotayı göstereceğiz.

Fortnite haritasında bir araçla 20.000 metre nasıl gezeriz?

Bu keyifli ama bir o kadar da uğraştıran görevi hızlı bir şekilde tamamlamanın ilk adımı, iş için en iyi aracı almaktır. Elbette, herhangi bir eski arabaya veya kamyona atlayabilir ve sonunda görevi halledebilirsiniz, ancak onları devamlı benzinle doldurmak zorunda kalmak kesinlikle süreci yavaşlatabilir. Bunun yerine, bir tekne kullanmanızı öneririz. Özellikle bu teknelerden biri ideal bir konumda bulunur ve onu gazla doldurmanızı gerektirmez.

Bir Team Rumble maçı başlatın, böylece ölürseniz yeniden doğabilirsiniz. Ayrıca, Fortnitemares etkinliğinin bir parçası olarak Battle Royale yoğun sisle dolu olduğu için Team Rumble’da görmek daha kolay. Mercan Kalesi’nin kuzeydoğusundaki resimde gösterilen konuma iniş yapın. Burada tekneli bir rıhtım bulacaksınız. Şimdi, oraya daha hızlı ulaşmak için artırma düğmesini (PS4’te Circle, Xbox One’da B ve Nintendo Switch’te A) ara ara basarak, bu tekneyi Stark Industries’e kadar sürün.

Rotanızı, olası rakiplere ve fırtınaya göre buna göre ayarlamak isteyeceksiniz. Bizim için maçın çoğunda Stark Industries’de gitmek en güvenilir ve hızlı yol oldu. Esasen, fırtına (veya düşmanlar) izin verdiği sürece bu alanda dolaşmanız yeterli. Etrafta dolaşmaya devam edin, oyun size seyahat ettiğiniz her 5,000 metrede haber verecektir. Tekneyi bir süre kullanmanıza izin veren cömert bir fırtına yolunuz olsa bile, bu mücadeleyi bitirmek için muhtemelen birden fazla maç başlatmanız gerekecek.

Anlattığımız gibi yaparsanız eğer 10 dakikadan fazla bir süre dolaşmayı başarabilirsiniz ve 10.000 metre sürüşe ulaşmış olursunuz. Dolayısıyla, yöntemimizi kullanırsanız, bu mücadeleyi tamamlamak için ek bir eşleştirme yapmanız gerekecektir. Yine de, düşmanlar tarafından yok edilmeye daha yatkın olan ve gazın bitmemesi için pit stop gerektiren bir arabada dolaşmaya çalışmaktan daha iyidir. Yolculuğunuz 20.000 metreye ulaştıktan sonra, mücadeleyi tamamladığınızda kredi kazanacak ve 25.000 XP kazanacaksınız.