in

Google Files ile Android telefonda depolama alanı açma

Google Files ile Android telefonda depolama alanı açma
Google Files ile Android telefonda depolama alanı açma

Google Files ile Android telefonda depolama alanı açma işlemi oldukça basit ve kolay bir işlemdir. Bu işlemi gerçekleştirerek telefonunuzdaki fazlalıklardan kurtulabilir ve daha fazla depolama alanına kavuşabilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız Google Files rehberi.

Google Files ile Android telefonda depolama alanı açma

Android telefonda depolama alanı açma işlemi için başvurabileceğiniz birkaç yöntem vardır. Bunlardan bir tanesi de Google tarafından geliştirilen bir dosya temizleme ve optimizasyon uygulaması olan Google Files uygulamasını kullanmaktır. Google Files ile Android telefonunuzdaki gereksiz dosyaları hızlı bir şekilde temizleyebilir ve ek depolama alanı açabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey aşağıdaki adımları takip etmektir.

Google Files bazı Android telefonlara, önceden yüklü bir halde gelir. Şayet telefonunuzda Google Files yüklü değilse işe bu muhteşem uygulamayı Google Play Store üzerinden indirmekle başlayalım.

  • İlk olarak Google Play Store uygulamasına girin ve arama kısmına Google Files yazın.
  • Google tarafından geliştirilen uygulama ‘Google Files: Telefonunuzda yer açın’ ismi ile ilk sırada belirecekti.
  • Yükle butonuna dokunarak uygulamanın telefonunuza yüklenmesini bekleyin.
  • Google Files’ı ilk kez kullanıyorsanız, Google’ın Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası’nı kabul etmeniz istenecektir. Kabul ediyorsanız devam etmek için Devam et’e dokunun.
  • Dosyalar uygulamasının dosyalarınıza erişmesine izin vermek için, açılır pencerede yer alan İzin Ver seçeneğine dokunun.
  • Google Files ile Android cihazınızda depolama alanı açma işlemine başlamak için ekranın alt kısmında yer alan Temizle seçeneğine dokunun.
  • Sayfanın üst kısmında ne kadar depolama alanı kullandığınızı göreceksiniz. Bunun altında ise Google, depolama alanını boşaltmak için silebileceğiniz dosyaları otomatik olarak gösterecektir. Bu dosyalar arasında genellikle ekran görüntüleri, yinelenen dosyalar ve önceden Google Fotoğraflar’a yedeklenmiş fotoğraflar yer almaktadır.
  • Onayla ve Boşalt (gereksiz dosyalar için), Seç ve Boşalt (yinelenen dosyalar için), Boşalt (yedeklenmiş dosyalar için) seçeneklerini kullanarak, gereksiz dosyalardan kurtulabilir ve depolama alanınızda yer açabilirsiniz.
  • Google Files, dosyaları silmeden önce sizden onay isteyecek ve Devam Et butonuna dokunduğunuz taktirde ilgili dosyaları silecektir.

Google Files ile Google Files ile Android telefonda depolama alanı açma işlemi işte bu kadar basit. Artık bu muhteşem uygulamayı kullanarak telefonunuzdaki gereksiz, yinelenen, yedeklenmiş dosyaları bulabilir ve bunları tek tek seçerek veya toplu bir şekilde telefonunuzdan silebilirsiniz.

Google Files, Android telefonunuz için harika bir dosya yönetim ve optimizasyon uygulamasıdır. Ara sıra bu uygulamayı ziyaret ederek, fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.