in

Google Podcasts iOS uygulaması geliyor

google podcasts ios uygulaması geliyor

Keşfetme odaklı yeni bir tasarımla gelen Google Podcasts, iOS dışında Android ve mobil web’de de kullanıma sunuluyor.

Güncellenmiş Android uygulamasının, Google’ın podcast konusundaki revizyon planı için sadece bir başlangıç olduğu ortaya çıktı. İnternet devi, Google Podcasts iOS uygulamasının ilk sürümünü yayınladı. Uygulamayla, Google hesabınızın çalıştığı ve senkronize olan tüm cihazlarda çeşitli podcastleri dinlemenizin önü açılıyor. Uygulama, yalnızca yeni podcast içeriklerini takip etmenizi değil aynı zamanda ilgilendiğiniz konularda merakınızı giderecek ilişkili içerikleri de keşfetmenizi sağlıyor.

Google Podcasts web uygulamasındaki popüler yerli podcast’ler

Yenilenen tasarım anasayfa, keşfet ve etkinlik bölümlerini içeriyor. Anasayfa üzerinden abone olduğunuz podcast içeriklerine hızlı bir şekilde erişim sağlamanız mümkün oluyor. Yeni tasarımla, podcast içeriklerinde referans verilen kişiler ve konuları görmek ve dokunduğunuzda, daha fazla bilgi edinmek için bir Google araması yapmak mümkün.

Keşfet kısmında ise kategorilere, popülerliğe ve kişisel önerilere göre yeni içerikler bulmanıza yardımcı oluyor. Etkinlik kısmı ise dinleme geçmişinizi ve otomatik indirmelerinizi görüntülemenizi sağlıyor.

Uygulamayı iOS ve web sürümü üzerinden kullanabilirsiniz. Yenilenen Google Podcasts Android uygulaması hâlâ kullanımda. Google Podcasts iOS uygulaması, halihazırda podcast uygulaması kullananlar için çok cazip bir uygulama olmayabilir ancak düzenli olarak birden fazla platformda podcast içeriklerini takip ediyorsanız ve belli kategorilerdeki içeriklerle ilgiliyseniz, iyi bir alternatif olabilir.

İlginizi çekebilir:  Deezer podcast yayınlarını Türkiye kullanıcılarına sunuyor