in

Google’ın bu yılki donanım etkinliğinde duyurduğu tüm yenilikler

Google’ın tanıtım etkinliğinde duyurduğu tüm yenilikler

Google’ın bu yılki donanım etkinliğinde duyurduğu yenilikler arasında, çok sayıda yeni cihaz ve bir takım değişiklikler vardı. Bu yazıda, Google tarafından duyurulan tüm yenilikleri bir araya getirdik. İşte Google’ın bu yılki tanıtım etkinliğinde duyurduğu her şey.

Google’ın donanım etkinliğinde duyurduğu yenilikler

Google’ın bu yıl düzenlediği tanıtım etkinliği çok sayıda yeniliğe sahne oldu. Dev şirket 30 dakikalık, önceden kaydedilmiş bir canlı tanıtım videosu ile gerçekleştirdiği etkinlikte, bir dizi yeni ürünün duyurusunu yaptı. Bu ürünler arasında Pixel 5, Pixel 4a 5G, yeni bir TV arayüzü ve yükseltilmiş bir akıllı hoparlöre yer aldı.

Google Pixel

Google'ın donanım etkinliğinde duyurduğu yenilikler

Google’ın dün akşam düzenlediği tanıtım etkinliğinde duyurulan ilk model Pixel serisinin yeni üyesi Pixel 5 oldu. Google’ın en yeni amiral gemisi olma özelliği taşıyan Pixel 5, yüzde yüz geri dönüştürülmüş bir alüminyum gövde tasarımı ile birlikte geldi. Cihazın en dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi ilse ters kablosuz şarj özelliği oldu. Bu özellik ile birlikte Pixel 5 bataryasını, diğer cihazları şarj etmek için kullanmak mümkün hale geldi.

699 dolar gibi bir fiyat etiketi le satışa sunulan Pixel 5’in 6 inçlik bir ekranı bulunuyor. Ön siparişe açılan cihazın, 15 Ekim tarihinde 9 ülkede aynı anda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Google, söz konusu etkinlikte, Pixel 5’in yanı sıra Pixel 4a modelinin 5G destekli versiyonu olan Pixel 4a 5G modelini de duyurdu. 499 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olan model, ilk olarak 15 Ekim tarihinde Japonya’da satışa sunulacak. Ardından, bu yılın Kasım ayında, Amerika Birleşik Devletleri ve bazı başka ülkelerde de piyasaya sürülecek.

Her iki yeni Pixel modeli de, ultra geniş lens özelliği de dahil olmak üzere geliştirilmiş kameralarla birlikte geliyor. Google, tüm bu özelliklerin yanı sıra, arama yaptığınızda sizin için hatta kalacak ve birisi telefonu açtığında size bir uyarı gönderecek yeni bir Google Asistan özelliğini de kullanıma sunuyor.

Google TV ve Chromecast

Google'ın donanım etkinliğinde duyurduğu yenilikler

Google’ın bu yılki donanım etkinliğinde duyurduğu yenilikler arasında yer alan bir diğer husus da, Google TV ve Chromecast ile ilgili. Google, Android kullanıcıları için sunulan Play Filmler ve TV gibi tüm video ve tv akış hizmetlerini Google TV adında tek bir arayüz altına birleştirdi. Yeni Google TV, bir parça olarak Chromecat’a dahil edildi.

Nest Audio

Nest Audio, Google’ın orta düzey akıllı hoparlörü olan Google Home’un halefi olarak nitelendiriliyor. Google, bu yeni cihazın daha fazla bas, daha yüksek ses seviyesi ve daha net ses sunacağını söylüyor. Google’ın bu yılki donanım etkinliğinde duyurduğu yenilikler arasında yer alan Nest Audio’nun 99 dolar gibi bir fiyat etiketi ile, 5 Ekim tarihinden itibaren satışa sunulacağı ifade ediliyor.