in

Instagram hesabı nasıl gizlenir?

Instagram hesabı nasıl gizlenir sorusu, profilini milyonlarca kullanıcıyla paylaşmak istemeyenlerin yanıtını merak ettiği bir soru.

Instagram’da, standart olarak bir hesap açtığınızda paylaşımlarınız tüm Instagram kullanıcıları ve tüm internet kullanıcıları tarafından görülür. Fotoğrafınıza bir hashtag eklediğinizde, #manzara ya da #selfie gibi bir etikete tıklayan herkes paylaşımı görebilir.

Bu ayarlar, gönderilerinin daha fazla insana ulaşmasını amaçlayan bir marka ya da fotoğrafçı için işe yarar olabilir. Ancak Instagram’ı kişisel olarak kullanıyorsanız, Instagram hesabınızı gizlemek ve gönderileri sadece arkadaşlarınızla paylaşmak isteyebilirsiniz.

Adım adım Instagram hesabı nasıl gizlenir?

Instagram hesabı gizlemek için, ilk önce uygulamaya giriş yapın ve profil sayfanıza geçin. Sağ üst köşede, Instagram ayarlarının yer aldığı simgeyi göreceksiniz.

Ayarlar ekranına geçtiğinizde, alt tarafta “Gizli hesap” seçeneğini göreceksiniz, bu özelliği açtığınız anda hesabınız gizlenir.

Bu işlemden sonra gönderi ve hikayelerinizi sadece takipçileriniz görebilir. Ayrıca, sizi takip etmek isteyen herkesi onaylamanız gerekir.

Yeni takipçi onaylama

Instagram hesabı gizleme işlemi sonrasında, hesabınızı takip etmek isteyen biri olduğunda, takipçi isteği bildirimi alacaksınız. Takipçi isteklerini görüntülemek için, bildirim simgesine dokunun.

Bildirimler ekranının üst kısmında, takipçi isteklerini göreceksiniz. Görüntülemek için alana dokunduğunuzda, takipçileri onaylayabilir ya da silebilirsiniz.