in

Instagram Reels videoları nasıl izlenir?

Instagram Reels videoları nasıl izlenir?
Instagram Reels videoları nasıl izlenir?

ABD’den sonra 50 ülkede yayınlanan ve TikTok gibi kısa içerikler sunan Instagram Reels videoları nasıl izlenir, bu kılavuzda adım adım anlattık.

Facebook’un TikTok’a benzer bir rakip yarattığı Instagram Reels, 50 ülkede kullanıma girdi. Bu en yeni Instagram özelliği, kullanıcıların çeşitli düzenleme araçları ve özel efektlerle tamamlanmış 15 saniyelik kısa video klipler oluşturmasına olanak tanıyor. Facebook, bu sayede TikTok ile rekabete girmek istiyor. Diğer yandan, bu özellik çok yeni olduğu için birçok kişi Instagram Reels nasıl izlenir merak ediyor.

Instagram Reels özelliğini göremiyorum sorunu

Instagram Reels özelliği, daha bu ay yayınlandı. Ancak, akıllı telefonunda ve Instagram uygulamasında özelliği hala göremeyenler için de basit bir çözüm yolu var. Tek yapmanız gereken, Instagram uygulamanızı güncellemek.

Instagram kullanıcıları Instagram’ı kolaylıkla güncelleyebilir. Güncellemek için kullanıcının Google Play Store / App Store’a gitmesi gerekiyor. Uygulamayı açın ve güncelle seçeneğine dokunun. Instagram uygulamasını güncellemek işte bu kadar kolay.

Instagram Reels videoları nasıl izlenir?

Instagram Reels videoları izlemenin birden fazla yolu vardır. Bunlardan en basiti şudur:

  • Akıllı Telefonunuzda Instagram’ı açın.
  • Ardından, Büyüteç simgesine dokunun, sizi genellikle aramalarınız ve takipleriniz temelinde ilgi alanlarını gösteren Keşfet sayfasına götürür.
  • En üstte dev bir Reels videosu göreceksiniz.
  • Şimdi, bu videoya dokunun ve tam boyutlu bir arayüze gittiğinizi göreceksiniz.
  • Artık istediğiniz sayıda videoyu kaydırabilir ve kısa ve net bir biçimde izleyebilirsiniz.

Videolardan Instagram Reels’e giriş

Alternatif olarak, herhangi bir Reels videosunu bulana kadar kendi sayfanıza göz atabilirsiniz. Bir tane bulduğunuzda, videonun sol alt kısmındaki Reels simgesine dokunun. Sizi Reels ana sayfasına götürecektir. Siz daha fazla video izlemek için aşağı kaydırana kadar bu video oynatılmaya devam edecektir.

Bir kullanıcının profilindeki Reels videoları nasıl izlenir?

Belirli bir profilin ana sayfasında da Instagram Reels videolarını izleyebilirsiniz. Tüm videoları keşfetmek için Profil bölümüne gidin ve ardından Reels bölümüne dokunun.

Instagram Reels simgesi nerede?

Reels simgesi biyografinin altındaki IGTV, Resimler ve Kaydedilen sekmesinin yanında yer alır.