in

Instagram’da birisini nasıl engellerim?

Instagram'da birisini nasıl engellerim
Instagram'da birisini nasıl engellerim

Instagram’da birisini nasıl engellerim sorusu, gerekli durumlarda çare olarak akla gelebiliyor. Engelleme işlemini yapmak oldukça kolay. Trol hesaplardan, spam ve bot mesajlardan sıkıldıysanız, engelleme anında yapabileceğiniz bir işlem.

Adım adım: Instagram’da birisini nasıl engellerim?

Instagram’da bir hesabı engellerseniz, paylaşımlarınızı göremez, beğenemez ya da yorum yapamaz. Buna ek olarak, profilinizdeki hiçbir bilgiye de erişemez. Engellenen hesaplar kullanıcı adınızı etiketlediğinde size bir bildirim gelmez. Otomatik olarak kullanıcıları takip etme gibi işlemler yapsalar dahi, sizi takip edemezler. Buna ek olarak yorumları fotoğraflarınızdan silinmez.

Siz de, rahatsız edici kullanıcılara karşı bir önlem almak istiyorsanız, şimdi sıra geldi birini Instagram’da nasıl engelleyeceğinize.

  • Engellemek istediğiniz kullanıcının profiline gidin.
  • Sağ üst kölede yer alan üç küçük noktaya dokunun.
  • Burada, “Engelle” seçeneğine dokunun.
  • Instagram, engelleme aşamasında sizden bir onay isteyecektir. Onay verin.

Instagram’da engel kaldırma

Instagram’da birisini nasıl engellerim sorusunun yanıtı işte bu kadar basit. Sıra geldi engeli nasıl kaldıracağınıza. Bu işlem de, engellemenin tam tersi adımlarını içeriyor.

  • Engelini kaldırmak istediğiniz kişinin profiline gidin.
  • Sağ üst köşedeki üç küçük noktaya dokunun.
  • “Engelle”ye dokunun.
  • Engeli kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Engeli kaldırma işlemi de, aynı şekilde saniyeler içinde tamamlanmaktadır.

Instagram’da sizi rahatsız eden kişilere karşı yapabilecekleriniz

Instagram’da, engellemeye alternatif olarak, yorum yapmasını istemediğiniz kişilere yorum kısıtı getirebilirsiniz. Yorumu tamamen kapatabileceğiniz gibi belli kişilere de kapatabilirsiniz.

Gönderiler herkese açık olmasına karşın, hikayelerinizi görmek istemediğiniz kişilere özel hikaye kısıtlaması getirebilirsiniz.