in

Instagram’da Boomerang videosu yapma, düzenleme

Instagram’da Boomerang videosu yapma, düzenleme

Instagram’da Boomerang videosu yapma ve düzenleme, oldukça eğlenceli ve yaygın bir özellik. Ancak Boomerang oluşturması bazen zor olabiliyor. Instagram’da, Boomerang’ları kırpabilir ve harika efektlerle kaliteli paylaşımlar yapabilirsiniz. iPhone ve Android için, Instagram’da Boomerang videosu yapma ve düzenleme işlemlerini adım adım anlattık.

Adım adım Instagram’da Boomerang videosu yapma

Akıllı telefonunuzda Instagram’ı açın ve Instagram Hikayeler arayüzüne ulaşmak için soldan içe doğru kaydırın. Dilerseniz sol üst köşedeki kamera simgesine dokunabilirsiniz.

  • Burada alt satırı kaydırın ve ardından Boomerang’a dokunun. Boomerang arayüzünde, yeni bir içerik oluşturmak için deklanşör butonuna dokunun.
  • Bir Boomerang’ı kaydettikten sonra, Instagram Hikayeler arayüzünde onu önizleyebilirsiniz. Diğer hikayelerde olduğu gibi metin, GIF ya da daha fazlasını eklemek için tanıdık araçlar karşınıza çıkacak.
  • Üst araç çubuğunda yeni Boomerang butonunu bulun ve ardından yeni Boomerang düzenleme aracına ulaşmak için dokunun.
  • Klasik Boomerang, arka planda oynamaya devam eder ancak arayüz, ekranın altında bir zaman çizelgesi gösterecek şekilde değişir.

Boomerang’ı kırpmak için, zaman çizelgesi görünümünün her iki ucundaki tutamaçları, ekranın ortasına doğru hareket ettirebilirsiniz, sadece Boomerang’ın başlamasını ve bitmesini istediğiniz yere bir tutamacı hareket ettirin.

Instagram Boomerang modları

Kırpma özelliği tüm modlarda mevcut.

  • Yavaş moda geçmek için ağır çekim düğmesine dokunun ve zaman çizelgesinin üzerindeki satırda sola kaydırın.
  • Ağır çekim modunda, Boomerang yarı hızda oynar.
  • Her kareye hareket bulanıklığı ekleyerek, çift görme efekti oluşturan yankı moduna geçmek için tekrar sola kaydırın.
  • Son mod ise, videonuzu hızla geri saran ve farklı bir geçiş efekti içeren Duo’dur.

Instagram’da boomerang oluşturma sürecinde efektler ve kırpmalardan memnunsanız, sağ üst köşedeki Bitti”ye dokunun.

Şimdi, Boomerang’ınızı doğrudan Instagram hikayenize eklemek için ekranın altındaki “Hikayeniz”e dokunun.

Boomerang’ınızı kaydedip başka bir platformda paylaşmak istiyorsanız, üstte indir seçeneğine dokunabilirsiniz. Instagram’da Boomerang oluşturma aşamasında harika efektler ve kırpmalar yapmak işte bu kadar pratik…