in

iPhone 12, 20 Watt hızlı şarj cihazı ile gelebilir

iPhone 12 20 Watt şarj cihazı ile gelebilir
iPhone 12 20 Watt şarj cihazı ile gelebilir

Teknoloji severler tarafından uzun bir süredir merakla beklenen iPhone 12 ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor. Son olarak bir Twitter kullanıcısı tarafından ortaya atılan bir iddia, yeni modelin 20 Watt hızlı şarj cihazı ile gelebileceğini gösteriyor.

Yeni iPhone modelini Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC 2020) tanıtmayan Apple, güç adaptörü konusunda iki yeni sürpriz ile teknoloji severlerin karşısına çıkmayı planlıyor. Ortaya çıkan son sızıntılar, Apple’ın artık düşük Watt’lı USB güç adaptöründen nihayet vazgeçtiğine işaret ediyor.

Bir Twitter kullanıcı tarafından paylaşılan bir görsel, şarj konusunda Oppo, Xiaomi gibi rakiplerinin oldukça gerisinde kalan Apple’ın oldukça büyük bir değişikliğe gittiğini ortaya koyuyor. Buna göre iPhone 12 modelleri hızlı şarj desteği sunan 20 Watt , USB Type-C destekli güç adaptörüyle birlikte geliyor.

Aynı kaynağa dayandırılan ilgili görüntü, yeni güç adaptörlerinin şeffaf bir görünüme sahip olabileceğini gösteriyor. Söz konusu görüntülerde yeni şarj cihazının A2305 model numarasına sahip olduğu görülüyor.

iPhone 12, 20 Watt hızlı şarj ile geliyor

Apple, bu adımıyla şarj konusunda oldukça büyük bir adım atmış görünüyor. Bilindiği üzere bir önceki model iPhone modelleri bundan daha düşük Watt’lı güç adaptörleri ile birlikte gelmişti. Örneğin iPhone 11 Pro’nun güç adaptörü 18 Watt iken, normal iPhone 11 yalnızca 5 Watt şarj cihazı ile gelmişti. Bu da Apple’ın rakiplerine göre oldukça geride kalmasına sebep oluyordu.

iPhone 12’nin 20 Watt şarj cihazına sahip olması, şarj hızını oldukça arttıracak. Yeni modelin tamamen şarj olmazı daha hızlı bir şekilde gerçekleşecek. İddialara göre Apple’ın şarj cihazı konusunda kullanıcıya sunduğu yenilikler bunlarla kalmayacak. Yeni iPhone şarj cihazı daha şeffaf bir görünüme sahip olacak. USB Type-C desteğine sahip olacak yeni adaptörde Lightning girişi bulunmayacak.

iPhone 12 ne zaman çıkacak?

Yeni iPhone 12 çıkış tarihi ile ilgili teorilerin bir çoğu bu yılı yani 2020’yi gösteriyor. Pek çok teknoloji yorumcusu Apple’ın yeni iPhone modelini Eylül ayında gerçekleştireceği bir etkinlikle duyurabileceğini ifade ediyor.

Apple’ın yeni modelde, bir önceki model olan iPhone 11 ile aynı fiyat politikasını takip edeceği düşünülüyor. iPhone 12’nin daha başka hangi özelliklere sahip olacağı ise henüz söylentilerden ibaret kalıyor.