in

iPhone RAM temizleme nasıl yapılır? [iOS 14]

iPhone RAM temizleme nasıl yapılır

iPhone RAM temizleme nasıl yapılır sorusunun yanıtı, aslında telefonunuzun performansını artırmak için harika bir yöntem anlamına geliyor. Eski bir iPhone modeline sahipseniz ve iOS 14 yazılımına güncelleme yaptıysanız, bilmeniz gereken birkaç şey var. Yazılım güncellemelerinden sonra, iPhone’larda yavaşlama konusu uzun süredir gündemde olan bir durum. iOS 14 güncellemesinden sonra telefonunuzda yavaşlık, takılma sorunu yaşıyorsanız cihazınızın daha hızlı çalışmasını ağlamak için, basit bir teknik uygulayabilirsiniz. Bu teknik, iPhone RAM temizleme işlemi.

Adım adım iPhone RAM temizleme nasıl yapılır?

Performansı artıran ve hataları ortadan kaldıran RAM temizleme işleminde, Apple size doğrudan bir teknik sunmuyor. iOS 14 yüklediğinizde, RAM temizlemenin adımlarını hatırlamanız gerekiyor. iOS 14’de, ihtiyaç duyduğunuz performans artışını yaşatacak olan RAM temizleme işlemi, birkaç basit adımla yapılabiliyor.

iPhone RAM temizleme işlemi nasıl yapılır sorusunun yanıtı, aşağıdaki adımlar.

  • İlk olarak, iOS 14 yüklü olan iPhone telefonunuzda, Ayarlar uygulamasına giriş yapın. iOS 14 yüklü değilse, Genel>Yazılım Güncelleme menüsünde yeni yazılıma geçiş yapabilirsiniz.
  • İkinci adımda, Erişilebilirlik’e gidin.
  • Dokunma menüsü altında, Assistive Touch’ı seçin.
  • Assistive Touch’ı çalıştırın. (İşlemlere devam ederken, ana ekranda Assistive Touch kullanarak hareket ettirebileceğiniz bir imleç göreceksiniz.
  • iOS 14’te ana ekrana gidin ve kapatma sürecini başlatın.
  • iPhone’u kapatmak için tek yapmanız gereken, sesi açma ve kapatma düğmesine basıp bırakmak ve ardından, güç tuşu ile yan tuşa basılı tutmak.
  • Kapatma menüsünde, asılı duran Assistive Touch butonuna dokunun.
  • Ana ekrana gidene kadar, ana ekran seçeneğine basılı tutun. Bu, iPhone RAM’inizin artık temizlendiği anlamına gelmektedir. Parola ayarladıysanız, parola girmeniz istenir.
iPhone’da RAM temizleme işlemi için, Assistive Touch’ta ana ekran tuşuna basılı tutmanız yeterli.

Tüm yapmanız gereken bu. Kapatma menüsünden ana ekrana götürüldüğünüzde, iPhone’un RAM’ini iOS 14’te temizlediğiniz anlamına gelir, işlem hiç de zor değildir.

Gerekli işlemleri gerçekleştirdikten sonra, iOS 14 yüklü telefonunuzun, eskisine göre çok daha akıcı çalıştığını ve performansının yükseldiğini göreceksiniz. Apple her ne kadar bunu doğrudan sunmasa da, RAM temizleme cihazınızı yavaşlatan küçük hataları ortadan kaldırır.

iPhone RAM temizleme nasıl yapılır sorusunun yanıtı işte bu kadar basit. RAM temizleme işleminin ardından, sizi çok daha iyi bir deneyim bekliyor.