in

iPhone ve iPad’de ana ekranı hızlı kaydırma [Nasıl Yapılır]

iPhone ve iPad’de ana ekranı hızlı kaydırma [Nasıl Yapılır]

Uygulama sayınız fazlaysa, iPhone ve iPad’de ana ekranı hızlı kaydırma işinize yarar bir özellik olabilir.

Apple’ın kısa süre önce indirmeye açtığı yeni mobil işletim sistemleri iOS ve iPadOS 14, birçok yeni özellikle geliyor. Bu özelliklerin, iOS ve iPadOS için son sürümlerden belki daha fazla önemli değişiklik ortaya koyduğunu söylemek mümkün. Özellikle ana ekranın, uygulama simgelerinin ve kullanım biçimlerinin değiştiği özellikler, birçok soru işaretini de doğurdu. Bu soru işaretlerini aşağıdaki rehber yazılarımızda bakarak ortadan kaldırmanız mümkün.

Ancak ana ekranları hızlıca değiştirmek için fayda sağlayan bir başka ipucu ise aşağıda…

iOS 14 ve iPadOS 14’te, ana ekranı hızlıca kaydırmanın yeni bir yolu var. Sanki bir videoyu kaydırıyormuş gibi, ana ekranı kaydırabilirsiniz. iPhone ve iPad’de hızlı ana ekran kaydırmasının pratik yolunu bu yazıda anlatıyoruz.

Ana ekranı hızlı kaydırma | iOS ve iPadOS

Ana ekranda, Dock kısmının hemen üstünde yer alan noktalara dikkat edin. Bu noktalar, sahip olduğunuz giriş ekranı sayfalarının sayısına karşılık geliyor.

Tek parmağınızla noktalara basılı tuttuğunuzda, etrafında bir ana hat belirecek.

Parmağınızı kaldırmadan sola ya da sağa kaydırırsanız, ana ekran sayfası değişecektir. Parmağınızı ne kadar hızlı hareket ettirirseniz, ana ekranı hızlı kaydırma işlemi de o kadar hızlı olacaktır.

Çok sayıda uygulamanız varsa, bu özellik sizin için kullanışlı olabilir. Aynı şekilde, yeni işletim sistemi ile gelen uygulama kitaplığı da, çok sayıda uygulaması olanlar için değerli bir özellik.

Kaydırırken iyi eğlenceler! iOS 14 ve iPadOS 14 için, iPhone ve iPad’de ana ekranı hızlı kaydırma özelliği işte bu kadar kolay.