in

Kripto para işine giren PayPal, BitGo’yu satın alabilir

Kripto para işine giren PayPal, BitGo’yu satın alabilir
Kripto para işine giren PayPal, BitGo’yu satın alabilir

PayPal, kripto para şirketi BitGo’yu satın alabilir. Bloomberg tarafından yapılan bir habere göre, iki gün önce kripto para alım ve satım hizmetlerini duyuran dev şirket, şimdi de bu alandaki büyük bir şirketi bünyesine katmak için, görüşmelerde bulunuyor. Sektörün önde gelen isimlerinden bir tanesi olan Bitgo ise, bu satın alım için en muhtemel isim olarak öne çıkıyor.

2013 yılında Kaliforniya’da kurulan Bitgo tarafından sunulan hizmetler arasında, bir cüzdan servisi, soğuk depolama sistemi, portföy yönetimi, vergi raporama ve ticaret yapma gibi hizmetler yer alıyor. Bitgo’nun yatırımcıları arasında ise GS Growth, Galaxy Digital, Valor Equity Partners ve Redpoint gibi şirketler yer alıyor. Kurulduktan oldukça kısa bir süre içerisinde yaptığı finansman turu ile 69,5 milyon dolar toplayan şirket, Bitcoin ve kripto para sektörünün, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki önemli isimleri arasında yer alıyor.

Bloomberg tarafından verilen bilgilere göre, uzmanlar PayPal ile Bitgo arasındaki görüşmelerin devam ettiğini söylüyor. Buna göre iki dev şirket yalnızca haftalar içerisinde bir anlaşmaya varabilir.  Ve PayPal, BitGo’yu satın alabilir. Bununla birlikte PayPal, bu süre zarfında farklı hedeflere de yönelebilir. Yani dev şirket BitGo yerine farklı bir kripto para şirketini de satın alabilir.

Binance ve Coinbase gibi kripto para piyasasının devasa oluşumlarına da hizmet veren Bitgo’nun PayPal’e ne kadara satılacağı henüz bilinmiyor. Fakat finansman turunda 69,5 milyon dolar gibi bir yatırım alan şirketin, PayPal’e pek de ucuza gitmeyeceği ön görülüyor.

PayPal, kripto para piyasasına giriyor

PayPal, BitGo’yu satın alabilir haberleri, dev şirketin geçtiğimiz saatlerde kripto para piyasasına gireceğini duyurması ile birlikte ortaya çıktı. İşaretler, PayPal’in bu piyasada önemli bir güce erişmek istediğine işaret ediyor. PayPal, yalnızca kripto para alımı ve satımına aracılık etmekle kalmayıp bu piyasanın tam içerisinde yer almayı hedefliyor. Verilen bilgilere göre dev şirketin Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) dahil olmak üzere çok sayıda büyük kripto para birimini desteklemesi bekleniyor.

BitGo, PayPal satın alımı ile ilgili yorum yapmayı reddediyor. Konuyla ilgili olarak PayPal tarafından da yapılmış herhangi bir açıklama bulunmuyor.