in

Logitech G Pro X Superlight: En hafif oyun faresi

Logitech G Pro X Superlight: En hafif oyun faresi

Logitech G Pro X Superlight, piyasadaki en hafif oyun faresi olarak karşımızda. SteelSeries Aerox 3 wireless, 66 gramlık ağırlığı ile piyasadaki en hafif fare olarak biliniyordu. Logitech’in yeni modeli, G Pro X Superlight, deliklere ihtiyaç dahi duymadan 63 gramdan çok daha hafif bir deneyim sunuyor ve 63 gram. Diğer üreticilerin çoğu, bal peteği formunda delik desenleri sunarken, Logitech’in oyun faresi tamamen pürüzsüz. Aslında 63 gramdan daha da hafif. USB kablosuz alıcıyı örten manyetik plaka çıktığında, mouse 60 gram oluyor. G Pro X Superlight, 3 Aralık’ta satışa çıkacak.

Superlight, Logitech’in 80 gram ağırlığındaki popüler G Pro Wireless’ın daha hafif bir sürümü. Daha önce bu kadar hafif bir oyun faresi deneyimi yaşamadıysanız, fare size iyi boş bir prototip gibi de gelebilir. Biraz hafiflemesine rağmen, Superlight fiyat etiketini biraz güncelledi ve 150 dolara mal oldu.

Logitech G Pro X Superlight özellikleri

Ağırlık konusundaki iddiası bir yana, bilmeniz gereken farklı Logitech G Pro X Superlight yönleri de var. Ürün, G Pro Wireless’a benzeyen tamamen siyah bir yüzeye ek olarak, mat dokulu bir kaplamaya sahip. Harika görünen ve harika hissettiren bir deneyim sunuyor. Farede çok daha az sayıda LED var ve Logitech, ağırlığı azaltmaya ve pil ömrünü en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olduğunu  söylüyor. DPI hassasiyetini belirtmek için kaydırma tekerleğinin yanında bulunan LED’ler ve avuç içi yakınındaki parlayan G logosu kayboldu. Artık sadece bir küçük LED var ve size sadece pil durumunu bildiriyor.

Daha az LED’e sahip olmanın daha iyi pil ömrü ile sonuçlanması şaşırtıcı değil, ancak Logitech bu modelin, G Pro Wireless’ın sunduğu 48 saatlik pil ömrüne kıyasla, tek şarjla 70 saate kadar gidebileceği iddiasına sahip.

G Pro X Superlight, , G Pro Wireless ile aynı, HERO 25.600 DPI sensöre sahip. Bu nedenle burada aynı mükemmel performansı bekleyebilirsiniz. Ancak Logitech üzerinde bulunan DPI değiştirme butonunu devre dışı bıraktığı için, faredeki hassasiyeti kolayca değiştiremezsiniz. Farede depolanan profillerle birlikte, G Hub yazılımını kullanarak manuel olarak değiştirmeniz gerekecektir.

Sadece sağ elini kullananlar için

Logitech yeni modelinde ayrıca, gerçek anlamda çok yönlü bir tasarıma ulaşmayı sağlayan yardımcı modüller olan çıkarılabilir düğmeleri G Pro Wireless’tan çıkardı. Sol ve sağ elini kullanan oyuncuları desteklemek yerine Superlight, sadece sağ elini kullananlar için ve farenin sol kenarı boyunca başparmak düğmeleri bulunur.

PTFE ayakları G Pro Wireless’ınkinden ciddi ölçüde daha büyük. Logitech yüzeyler aasında daha yumuşak bir kayma sağladığını söylediği katkısız bir malzeme kullandı. USB kablosuz alıcıyı saklayabileceğiniz bölümü kaplayan dairesel ve manyetik plaka, sert plastikten oluşuyor ancak kutuya dahil edilen, yerine takılabilen tamamen PTFE plaka. Logitech ayrıca farklı bir doku istiyorsanız, fareye yapıştırılabilen bazı kavrama bantları da sunuyor.

Birçok insan için yukarıda belirtilen SteelSeries Aerox Wireless, denemek adına daha iyi bir fare olabilir. Mükemmel değil ancak 100 dolar ve Logitech G Pro X Superlight’e göre ciddi şekilde uygun. İsteğe bağlı LED’ler, çift Bluetooth ve 2,4 GHz bağlantı ile USB-C şarjı var. Üstelik IP54 su direncine de sahip. Hangi oyuncu suya dayanıklı bir oyun faresi ister diyebilirsiniz ancak bazıları duyabilir.

Minimalist bir tasarım tutkunu değilseniz, G Pro X Superlight’ı bu fiyata satın almak için çok bir sebep yok gibi, ancak yine de karar size ait.