in

Microsoft Office iPad’lerde fare ve trackpad desteği sunacak

Microsoft Office iPad’lerde fare ve trackpad desteği sunuyor

Microsoft Office, iPad’lerde fare ve trackpad desteği ile, iPad kullanıcılarına büyük bir kolaylık sunmayı hedefliyor. Office programlarında çok zaman geçiriyorsanız, programları iPad’de daha işlevsel bir şekilde kullanmak için bu özellikten faydalanabilirsiniz.

Microsoft, Pazartesi günü Apple iPad kullanıcıları için, bazı Office uygulamalarında birkaç önemli güncelleme duyurdu. Güncellemelerin birkaç hafta içinde herkesin erişimine sunulacağı aktarılırken, şimdilik kademeli bir güncelleme yapılıyor.

Microsoft Office: iPad’lerde fare ve trackpad desteği ve diğer yenilikler

Microsoft’un güncellemelerinde neler karşınıza çıkacak? Şirket ilk olarak Word, Excel ve PowerPoint’e trackpad ve fare desteği ekledi. Apple, iPadOS 13.4’ün piyasaya sürülmesiyle trackpad ve fare desteği ekledi. Bu da, kullanıcıların deneyimine farklı bir yaklaşım getirdi. Microsoft, uyumlu Office uygulamalarından birinde fareyi hareket ettirmeye başladığınız anda, elinizdeki araca ve göreve göre imleci otomatik olarak değiştiriyor.

Yukarıdaki görselde, fare imlecinin Word belgesindeki görüntü üzerinde hareket ederken değiştiğini ve kullanıcının boyutunu ayarlamasına ya da yeniden konumlandırmasına izin verdiğini görebilirsiniz.

Üç Office uygulamasına eklenen diğer bir önemli özellik, kullanıcıların bir uygulama tarafından sunulan çeşitli özelliklere erişebilecekleri yeni bir başlangıç ekranı ve şerit. Duyurudaki açıklamaya göre yeni görünüm, aradığınızı daha kolay bulmanızı sağlayan temiz bir arayüz sağlamak için tasarlandı.

Pazartesi günkü duyuru, Microsoft’un bu yılın başlarında bölünmüş ekranda, Word ve PowerPoint için birden fazla belgeyi açma ve klavye kısayollarının yanı sıra iPad’de görünümler üzerinde kaydırma desteği eklemesinden sonra geldi. Microsoft ayrıca, çevrimdışı dosya desteği ve yeni menülerle birlikte, bu yıl Excel’e birden fazla belge desteği getirmeyi planladığını söyledi.

Office programlarını yoğun şekilde kullanan Apple iPad kullanıcıları için, Microsoft’un iPad’lerde fare ve trackpad desteği heyecan verici bir gelişme.