in

Microsoft Flight Simulator çıktı, oyun kolu satışları arttı

Flight Simulator oyun kolu

Yakın zamanda piyasaya sürülen Microsoft Flight Simulator oyun serisi, ilk oyununun da bu zamana kadar çıkan bütün oyunlarında, oyun kolu ile daha çok zevk veren ve size tam anlamıyla bir uçuş deneyimi yaşatan bir seri oldu. Yeni çıkan Microsoft Flight Simulator ile birlikte oyun kollarının satışı da bir hayli arttı. Hatta ABD’de Amazon’dan satılan uçuş için oyun kolu stoklarındaki birçok modelin tükendiği görülüyor. Yapılan açıklamalara göre önümüzdeki haftalarda stokların tazeleneceği belirtiliyor.

Yapılan açıklamalar bir tarafa, bu mevcut eksikliğin doğrudan Microsoft Flight Simulator sürümünden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmek imkansız. Uçuş kolları ve çubukları, başlangıç ​​için nispeten niş bir üründü ve oyunun resmi olarak yayınlanmasından önce bile, Twitter’daki insanlar eksikliklerden şikayet ediyorlardı. Bu arada, insanlar evde daha fazla kaldıkça artan talep ve COVID-19 salgınının neden olduğu üretim zorluklarının bir kombinasyonu sayesinde Nintendo’nun Ring Fit gibi diğer birçok oyun aksesuarı da, bu yıl daha fazla satılır hale geldi.

Uçuş için oyun kolu, Microsoft Flight Simulator ile sınırlı kalmayacak

Microsoft Flight Simulator, yılların en büyük uçuş simülatör oyunu ve Xbox Game Pass aboneliklerine dahil edilmesi sayesinde nispeten ekonomik bir hale gelip iyice popülerliğini arttırsa da, birkaç ay içinde Star Wars: Squadrons piyasaya sürülecek. Bu durumda da uçuş oyun kolu satın alan herkesin 2 Ekim’den itibaren kullanabileceği, ikinci bir büyük bütçeli oyunu olacak.

ABD’de internette uçuş oyun kollarını bulmak giderek zorlaşsa da, Türkiye’de hala mevcut oldukları alternatifler var. Birçok kişinin içeriklerini takip ettiği oyun, bakalım Türkiye’de nasıl bir etkiye sahip olacak…