in

Microsoft’un yeni konsolu Xbox Series S’in oyun kumandası sızdırıldı

Xbox Series S’in oyun kumandası sızdırıldı
Xbox Series S’in oyun kumandası sızdırıldı

Microsoft’un bir süredir üzerinde çalıştığı Xbox Series S’in oyun kumandası bir Twitter kullanıcısı tarafından sızdırıldı. Yayınlanan görüntüler ile birlikte, uygun fiyatlı olarak satışa sunulacak olan modelin Xbox Series S ismini taşıyacağı kesinleşmiş oldu.

Microsoft, bir taraftan yeni amiral gemisi Xbox Series X için çalışmalarına devam ederken, diğer taraftan, bütçe sıkıntısı çeken oyun severlere yönelik bir oyun konsolu modelini piyasa sürmeye hazırlanıyor. Bir süredir konuşulan iddialar, yeni oyun konsolu modelinin Xbox Series S ismini alacağını ve Microsoft’un en uygun fiyatlı oyun konsolu modellerinden biri olacağını gösteriyordu.

Ucuz fiyatlı oyun konsolu ile ilgili konuşulan tüm bu iddialar nihayet doğrulandı. Zak S isimli bir Twitter kullanıcısı, Xbox Series S’in oyun kontrolcüsü veya bir diğer ismi ile oyun kumandası ile ilgili çok sayıda görüntüyü, oyun severlerle paylaştı.

Xbox Series S’in oyun kumandası sızdırıldı

Paylaşılan görüntülerle birlikte Microsoft’un piyasaya sürmeye hazırlandığı uygun fiyatlı yeni oyun konsolu modelinin, isminin Xbox Series S olduğu kesinleşmiş oldu. Teknoloji yorumcuları tarafından yapılan incelemeler, kutunun ve dolayısı ile oyun kontrolcüsünün, orijinal olduğunu gösteriyor.

Xbox Series S’in oyun kumandası Xbox Series X ile de uyumlu olacak

Paylaşılan görüntülerde, yeni oyun konsolu ile ilgili pek çok detay bulunuyor. Bunlar arasında dikkat çeken özelliklerden bir tanesi de, Microsoft’un Xbox Series X için piyasaya sürdüğü yeni oyun kumandasını, amiral gemisi modeli Xbox Series X ile uyumlu bir hale getirmesi. Kutuda yer alan bilgilere göre, kullanıcılar Xbox Series S’in oyun kumandası ile Xbox Series X’i de kontrol edebilecekler. Yeni oyun kontrolcüsü her iki cihaz ile de uyumlu olacak.

Microsoft Xbox Series S oyun kontrolcüsü sızdırıldı

Beyaz rengi ile oldukça şık bir tasarıma sahip olan yeni oyun kumandası ile ilgili yapılmış herhangi bir resmi açıklama bulunmuyor. Dev şirket, çok konuşulan yeni oyun konsolu Xbox Series X ile ilgili herhangi bir bilgi vermiyor. Xbox Series S’in oyun kontrolcüsü ile ilgili sızıntılar, yeni oyun konsolu modelini oldukça yakın bir zamanda, Microsoft mağazalarında görebileceğimizi gösteriyor.

Microsoft Xbox Series S oyun kontrolcüsü sızdırıldı

Konu ile ilgili ortaya çıkan söylendiler, Xbox Series X olarak isimlendirilecek olan yeni cihazın, bir süre önce sızdırılan Microsoft belgelerinde yer alan Lockhart kod adlı cihaz olduğuna işaret ediyor. Uygun fiyatlı olarak piyasaya sürülecek olan cihazın 7.5 GB Ram ve 4 teraflop gücüne sahip olacağı belirtiliyor. Gücünü AMD Zen 2 işlemcilerden alan cihazın 359 dolar gibi bir satış fiyatı ile satışa sunulması bekleniyor.