in

Minecraft PlayStation VR güncellemesi yayınlandı

Minecraft PlayStation VR güncellemesi
Minecraft PlayStation VR güncellemesi

Minecraft oyununun PlayStation VR güncellemesi nihayet yayınlandı. Minecraft oyununa sahip olan PlayStation kullanıcıları oyunu güncelleyerek, VR destekli sürümü ücretsiz olarak edinebilecekler.

Minecraft geliştiricisi Mojang Studios, geçtiğimiz haftalarda Minecraft için bir VR güncellemesi yayınlanacağını duyurmuştu. Fakat bu güncellemeyi ne zaman ve hangi şartlarla yayınlayacağını detaylı bir biçimde açıklamamıştı. Söz konusu güncelleme nihayet bugün itibari ile kullanıma sunuldu. Minecraft PlayStation VR güncellemesi olarak isimlendirilen bu yeni güncelleme ile birlikte, Minecraft, Sony’nin PlayStation VR platformu üzerinden oynanabilir hale geldi.

Bu güncelleme, Minecraft’ın sanal gerçeklik ile ilk karşılaşması değil. Minecraft daha önce de VR ortamlarında oynanabiliyordu. Fakat PlayStation VR’ın oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olması, söz konusu güncellemeyi oldukça önemli bir hale getirdi. Böylelikle Minecraft, daha büyük bir VR kitlesine ulaşmış oldu.

Minecraft’ın VR versiyonunu, PlayStation VR platformu üzerinden oynamak isteyen kullanıcıların, bir PlayStation VR başlığına ve bir de konsola sahip olması gerekiyor. Oyun böylelikle sanal gerçeklik ortamında oynanabiliyor.

Minecraft PlayStation VR güncellemesi ücretsiz olarak indirilebiliyor

Minecraft PlayStation VR sürümü ile ilgili en dikkat çeken konulardan bir tanesi de, söz konusu güncellemenin tamamen ücretsiz bir şekilde indirilebilir olması. Buna göre Minecraft oyununsa sahip olan PlayStation kullanıcıları, oyunun VR versiyonunu da ücretsiz bir şekilde edinebilecek ve herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmayacaklar.

Mojang tarafından verilen bilgilere göre, oyunda birkaç basit arayüz değişikliği dışında herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Normal bir PlayStation sürümü ile nerdeyse tamamen aynı olan VR sürümü,  oyunu oynarken sanal dünyada olma hissi veriyor. Kullanıcılar oyunudaki kontrolleri PS4 oyun kumandası üzerinden gerçekleştirebiliyorlar.

Mojang Studios tarafından yapılan açıklamada, “PlayStation 4’te her gün, her hafta, her yıl oynayabileceğiniz, oyunla yüzde yüz aynı Minecraft oyunu” ifadeleri kullanıldı. Minecraft PlayStation VR güncellemesi ile ilgili bir video da Sony’nin PlayStation ekibi tarafından sosyal medyadada paylaşıldı. Pek çok oyun severi heyecanlandıran söz konusu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.