in

Nintendo, Game & Watch’ın ilk tanıtım videosunu yayınladı

Nintendo Game & Watch tanıtım videosu yayınlandı
Nintendo Game & Watch tanıtım videosu yayınlandı

Nintendo tarafından piyasaya sürülecek olan avuçiçi oyun konsolu Game & Watch ilk tanıtım videosu ile karşımızda. Dev şirketin YouTube üzerinden yayınladığı video, Super Mario’nun 35. yıl dönümü nedeni ile geliştirilen cihaza net bir bakış açısı sunuyor.

Nintendo, 13 Kasım tarihinde yeni bir avuçiçi oyun konsolu tanıtacak. Piyasaya sınırlı miktarda sunulacak olan ürün, 49 dolar gibi bir fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Orijinal Super Mario Bros oyunu ile birlikte gelecek olan cihaz, yıllar önce piyasaya sürülen Game & Watch’ın yenilenmiş bir versiyonu olacak.

Nintendo tarafından Mario’nun 35. Yıl dönümü sebebi ile geliştirilen cihazda, Super Mario Bros oyununun yanı sıra iki oyun daha yer alacak. Bunlar The Lost Levels (Japonya’da Super Mario Bros. 2 olarak piyasaya sürülmüştü) ve Game & Watch’un klasik bir oyunu olan Ball’un Mario temalı yeni bir versiyonu olacak.

Nintendo tarafından önümüzdeki aylarda satışa sunulacak olan Game & Watch, LCD ekran da dahil olmak üzere bazı gelişmiş özelliklere sahip bulunacak. Nintendo, yeni Game & Watch ile birlikte Super Mario Bros. severlere oldukça şık bir tasarım sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Halkbank, Paraf kart için "tek kelimelik" reklam filmi yayınladı

Nintendo, Game & Watch tanıtım videosu yayınladı

Nintendo Game & Watch ürününün ilk tanıtım videosu dün itibari ile yayınladı. YouTube üzerinden yayınlanan videoda, Game & Watch’ın oldukça minimal ve şık bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. Aynı şekilde cihazda arkadan aydınlatılmış gibi görünen keskin bir LCD ekran olduğu anlaşılıyor. Cihazın sağ tarafında da ise şarj edilebilir pili şarj etmek için bir USC-C bağlantı noktası bulunuyor. Nintendo Game & Watch, sahip olduğu bu tasarım özellikleri ile GBA Micro’yu anımsatıyor.

Nintendo, Game & Watch tanıtım videosu, cihazın nasıl çalışacağına dair de detaylı bir fikir veriyor. Oldukça küçük bir boyuta sahip olan cihazın ortasında Super Mario ve diğer iki oyunu gösteren küçük bir ekran bulunuyor. Cihazın sağ tarafında ise A ve B tuşları ile Game, Time ve Pause / Set tuşları yer alıyor. Ekranın sol tarafında yön tuşları bulunuyor. Bu tuşlar Mario’yu kontrol etmek için kullanıyor.

Nintendo tarafından 13 Kasım tarihinde tanıtılacak olan Game & Watch daha şimdiden Mario severleri heyecanlandırmış durumda. Cihazın sınırlı sayıda üretilecek olması da bu heyecanı katlayan önemli bir unsur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Homer City, Amerika App Store'da birinci sıraya yükseldi