in

Youtube Music uygulaması 500 milyon indirmeye ulaştı

Youtube Music indirme sayısı 500 milyonu geçti
Youtube Music indirme sayısı 500 milyonu geçti

Youtube’un müzik servisi YouTube Music uygulamasının Google Play Store’daki indirme sayısı 500 milyona ulaştı. Bundan yaklaşık 5 yıl önce kurulan servis, 2018 yılında, Google Play Müzik’in yerini alma hedefi ile tam teşekküllü bir müzik akış hizmeti olarak yeniden kullanıma sunulmuştu.

Spotify gibi müzik dinleme uygulamaları popülerliğini artırdıkça, piyasaya çok sayıda yeni uygulama çıkıyor. Bunlar arasında Youtube üzerinden de müzik dinlemeye olanak sağlayan YouTube Music de yer alıyor.

İlk olarak 2015 yılında, Youtube’daki müzik videolarını dinlemenin bir yolu olarak kullanıma sunulan Youtube Music, bugün dünyanın en büyük müzik akış hizmetlerinden biri olma özelliği taşıyor. 2018 yılında Google Play Müzik’in yerini alma hedefi ile tam teşekküllü bir hale getirilen servis üzerinden yüzbinlerce sanatçıya ait milyonlarca müziğe erişmek mümkün bulunuyor.

Üstelik Youtube Music üzerinden, Youtube videolarındaki müzikleri de, videosuz bir şekilde arka plandan dinleme olacağı bulunuyor. Buna bir de uygun fiyat eklenince, Youtube Music, rakiplerine göre oldukça cazip bir hale geliyor. Nitekim kısa zamanda ulaştığı indirme sayısı da bunu ispatlıyor.

Youtube Music uygulamasının indirme sayısı 500 milyonu geçti

Youtube’un müzik servisi Youtube Music, oldukça büyük bir başarıya imza attı. Verilen bilgilere göre, Youtube Music uygulamasının yalnızca Google Play Store’daki indirme sayısı 500 milyonu geçti.

Dünyanın her tarafından milyonlarca insan, müzik dinlemek ayrıca Youtube’daki videoların seslerine erişebilmek için Youtube Music’i seçti. Kısa zamanda milyonlarca aboneye ulaşan servis, dünyanın en çok kullanılan müzik akış hizmeti olmayı başardı.

Youtube Music’in en büyük rakibi konumunda olan Spotify, hali hazırda 500 milyon indirmeyi çoktan aşmış durumda. Bir diğer müzik dinleme servisi olan Deezer’in ise Google Play’daki indirme sayıdı 100 milyonu geçiyor.

Yarışa sonradan dahil olan Youtube Music’in kısa zamanda böyle bir başarı elde etmiş olması oldukça büyük bir gelişme olarak görülüyor. Google Play Müzik’in yerini alan uygulama, geliştirilmeye ve yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Servise son eklenen özellikler arasında Ortak Çalma Listesi özelliği de bulunuyor. Kullanıcılar diledikleri herhangi bir kişi ile, eş zamanlı olarak bir çalma listesini dinleyebiliyorlar. Youtube Music’in önümüzdeki günlerde Spotify’ı geçip geçemeyeceği oldukça büyük bir merak konusu.