in

Nokia 2.4 ve 3.4 modelleri resmen duyuruldu, işte özellikler ve fiyatlar

Nokia 2.4, 3.4 ve Power Earbuds özellikleri, fiyatı, çıkış tarihi
Nokia 2.4, 3.4 ve Power Earbuds özellikleri, fiyatı, çıkış tarihi

Nokia, Nokia 2.4, 3.4 ve Power Earbuds isimli yeni ürünlerini gelişmiş özellikleri ve uygun fiyatı ile birlikte resmen tanıttı. Giriş ve orta seviye kullanıcılara hitap eden modeller, şık tasarımları ile dikkat çekiyor.

HMD çatısı altında yeninden dirilen Nokia, yeni akıllı telefon modelleri ile ilgili çalışmalarını hızlandırıyor. Telefon piyasasında yeniden yer bulmak isteyen marka, bugün Nokia 2.4 ve Nokia 3.4 isimli iki yeni modeli daha görücüye çıkardı.

Nokia, bununla da yetinmedi. Aynı zamanda, yeni akıllı telefonlar ile birlikte kullanılabilecek bir çift gerçek kablosuz kulaklığı da resmen duyurdu. Power Earbuds ismini alan bu kulaklıklar, telefon modellerinde olduğu gibi uygun fiyatı ve gelişmiş özellikleri ile ön plana çıkıyor. İşte meraklıları için Nokia 2.4, Nokia 3.4 ve Power Earbuds modellerinin özellikleri ve fiyatı.

Nokia 2.4 özellikleri ve fiyatı

Nokia 2.4 özellikleri ve fiyatı

Nokia’nın yeni akıllı telefon modellerinden ilki olan Nokia 2.4, giriş seviyesi kullanıcılara hitap ediyor. ABD’deki satış fiyatı 139 dolar olacak olan bu model, fiyatına göre oldukça tatmin edici özelliklere sahip bulunuyor.

Yeni Nokia 2.4, 6.5 inç büyüklüğünde 20: 9 en boy genişliğinde HD+ bir ekrana sahip bulunuyor. Gücünü MediaTek tarafından üretilen Helio P22 model işlemciden alan Nokia 2.4, 2 GB kapasiteli bir bellek ve 32 GB büyüklüğünde bir dahili depolama alanı ile birlikte geliyor.

Nokia 2.4, uygun fiyatı kadar şık ve başarılı tasarımı ile de dikkat çekiyor. Cihaz, damla çentikli bir ekran ile birlikte geliyor. Ön tarafta bulunan kameranın çözünürlüğünün 5 MP olduğu ifade ediliyor. Cihazın arka tarafında ise çift kamera kurulumu bulunuyor. Bu kameralardan ilki 13 megapiksel çözünürlüğe sahip bulunuyor ve cihazın ana kamerası olarak kullanılıyor. Cihazın arkasındaki ikinci kamerasın çözünürlüğü ise 2 megapiksel olarak ifade ediliyor. Bu kamera ise derinlik sensörü olarak görev yapıyor.

Nokia 2.4 ek olarak 3.5 mm bir kulaklık girişine ve arka tarafa konumlandırılmış bir parmak izi okuyucusuna sahip bulunuyor. Cihazın 32 GB’lık dahili depolama alanının yetersiz olduğunu düşünen kullanıcılar, cihaza bir microSD takabiliyorlar. Cihaz 4.500 mAh’lık bir batarya ile birlikte geliyor.

Nokia 3.4 özellikleri ve fiyatı

Nokia 3.4 özellikleri ve fiyatı

Nokia’nın bugün itibari ile tanıttığı akıllı telefon modellerinden ikincisi ise Nokia 3.4. Orta seviye kullanıcılara hitap eden bu cihaz, Nokia 2.4’e göre daha iyi özelliklere sahip bulunuyor. Bu sebeple Nokia 3.4 modelinin fiyatı 179 dolar olarak öne çıkıyor.

Nokia 3.4, gücünü Qualcomm Snapdragon 460 model işlemcilerden alıyor. Cihazın 3 GB’lık bir RAM kapasitesi ve 64 GB’lık bir dahili depolama alanı bulunuyor. Cihaz hem arka tarafta bulunan parmak izi okuyucu ile hem de yüz tanıma sistemleri ile destekleniyor.

Nokia 3.4 modelinin 6.39 inçlik HD+ bir ekranı bulunuyor. Delikli bir çentik yapısında sahip bulunan cihazın ön kamerası 8 megapiksel çözünürlükte fotoğraflar çekebiliyor. Arka tarafta ise üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Bunlardan ilki 13 megapiksel çözünürlüğe sahip ana kamera, ikincisi 2 megapiksellik derinlik sensörü ve üçüncüsü ise 5 megapiksel çözünürlükteki ulra geniş lens.

Nokia 3.4 özellikleri pek çok açıdan Nokia 2.4 modelini geçse de, batarya kapasitesi açısından biraz geride kalıyor. Cihazın 4.000mAh’lık bir bataryası bulunuyor.

Nokia 2.5 ve Nokia 3.4 modellerinin özellikleri ve fiyatı ile ilgili bilgileri sıraladıktan sonra, Nokia’nın yeni TWS kulaklıklarına bir bakış atalım.

Power Earbuds özellikleri ve fiyatı

Power Earbuds özellikleri ve fiyatı

Nokia’nın bugün son tanıttığı cihaz ise bir Bluetooth kulaklık. 99 dolar gibi oldukça cazip bir fiyat etiketine sahip olan bu ürün, kullanıcılarına tam tamına 150 saat gibi oldukça uzun bir kullanım sunuyor. Suya karşı dayanıklığı ile ön plana çıkan Power Earbuds, toplamda 30 dakika boyunca 1 meter suyun altında kalabiliyor. Bu sayede yağmurda ve terde herhangi bir problem çıkarmadan maksimum verimde çalışabiliyor.

Nokia 2.4, 3.4 ve Power Earbuds çıkış tarihi

Nokia tarafından verilen bilgilere göre bugün tanıtılan ilk cihaz olan Nokia 2.4, 23 Eylül tarihinde ön siparişe açılacak. Nokia 3.4 ile Power Earbuds ise bu yılın son baharında piyasaya sürülecek. Power Earbuds kulaklıklara sahip olmak isteyenler, Amerika Birleşik Devletleri’inde Amazon üzerinden bu ürünü satın alabilecekler.

HMD bünyesinde bulunan Nokia ilk 5G telefonu için bir tarih verdi. Buna göre şirketin ilk 5G destekli telefonu, Nokia 8.3 5G, 23 Eylül’de ön sipariş açılacak ve yalnızca Amazon üzerinden 699 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulacak.