in

Qualcomm, Snapdragon 750G işlemcisini tanıttı, işte özellikleri

Qualcomm Snapdragon 750G çıktı, işte özellikleri

Qualcomm tarafından akıllı telefonlara yönelik olarak geliştirilen Snapdragon 750G gelişmiş özellikleri ile birlikte remine duyuruldu. 5G teknolojisi ile desteklenen yeni model, mobil oyunlar için oldukça düşük bir gecikme süresi sunuyor.

Snapdragon 750G resmen duyuruldu

ABD’li işlemci devi Qualcomm, Snapdragon 750G ismini verdiği yeni işlemcisini resmen duyurdu. Dün gerçekleştirilen bir etkinlikle tanıtılan yeni ürün, orta segmentte yer alıyor ve Snapdragon 730G modelinin güncellenmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Çok sayıda yeni özellik ile birlikte gelen Snapdragon 750G, 5G bağlantı teknolojisi, daha yüksek hız, daha iyi bir performans ve daha iyi bir yapay zeka vaadediyor. Yeni Snapdragon 750G, bir önceki model olan Snapdragon 730G’ye oranla yüzde 20’ye varan bir performans artışı sunuyor.

Orta sınıfta bulunan telefonları daha da güçlendirecek olan bu modelin, bu yıl sonuna kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yeni Snapdragon 750G, COVID-19 ile birlikte kesintiye uğrayan 5G teknolojilerini dünya çapında yaymaya deve dağıtmaya devam edeceğe benziyor.

Qualcomm Snapdragon 750G özellikleri

Qualcomm tarafından geliştirilen yeni mobil işlemci Snapdragon 750G, gelişmiş özellikleri ve performansı ile ön plana çıkıyor. Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere ürün 5G bağlantı teknolojilerine sahip bulunuyor. Gücünü Kryo 570 CPU modelinden alan cihaz, grafik konusunda ise Adreno 619 GPU’dan destek alıyor.

Qualcomm Snapdragon 750G çıktı, işte özellikleri

Snapdragon 750G, Elite Gaming desteği sayesinde mobil oyunlarda oldukça düşük bir gecikme süresi sunuyor. Bu da Snapdragon 750G işlemcili bir telefona sahip olan kullanıcıların, oldukça düşük bir gecikme süresi ve 5G desteği ile oyun oynayabileceği anlamına geliyor.

Snapdragon 730G modeline kıyasla yüzde 20’ye varan bir performans artışı sağlayan yeni model, 192 megapiksel kamerayı destekliyor. Snapdragon X52 5G modem ile birlikte gelen yeni yonga, ayrıca çoklu SIM, mmWave ve 6GHz altı 5G özelliklerine sahip bulunuyor.

Qualcomm Snapdragon 750G özellikleri arasında saniyede 4 trilyon işlem kapasitesine sahip 5. nesil Qualcomm AI (Yapay Zeka) Motoru da bulunuyor. Bu, Qualcomm’un yeni işlemcisine gürültü önleme özelliği ve daha akıllı kamera sunuyor.

Yeni Snapdragon 750G, 4K HDR video, 720p 240 kare ağır çekim video kaydı, 12 GB’a kadar LPDDR4x 2133MHz bellek, Full HD’de 120 Hz, QHD’de 60 Hz ekran yenileme hızı, hızlı şarj desteği, Bluetooth 5.1, Wi-Fi 6, GPS ve USB-C bağlantı desteği gibi daha pek çok özellik sunuyor.