in

Outlook, iOS ve Android için çok sayıda yeni özellik ile birlikte geliyor

Outlook iOS ve Android uygulaması yeni özellikler ile geliyor
Outlook iOS ve Android uygulaması yeni özellikler ile geliyor

Microsoft, Outlook için geliştirdiği Android ve iOS uygulamasına yeni özellikler ekleme hazırlanıyor Bu özellikler arasında e-posta emojileri, iOS 14 ekranına eklenebilen takvim widget’ı, sesli komut sistemi ve daha pek çok özellik yer alıyor.

Microsoft’un e-posta istemcisi Outlook, Android ve iOS kullanıcılarına yönelik olarak geliştirilen çok sayıda yeni özellik ile birlikte geliyor. Mobil platformlardaki kullanıcı sayısını arttırmayı amaçlayan dev şirket, Outlook mobil kullanıcılarına, e-posta deneyimini iyileştirecek çok sayıda yeni özellik sunmaya hazırlanıyor.

The Verge tarafından verilen bilgilere gör Microsoft’un Outlook uygulamasına ekleyeceği özellikler arasında, e-posta emojileri, sesli komutlar, iOS 14 takvim widget’ı ve Cortanda desteğinin genişletilmesi gibi çok sayıda özellik bulunuyor.

Outlook iOS ve Android uygulamasına gelecek yeni özellikler

iOS 14 widget’ı

Bilindiği üzere Apple, bir kaç gün önce iPhone işletim sistemi iOS’un yeni sürümünü resmen yayınladı. iOS 14 isimini alan yeni sürüm, çok sayıda özellik ile birlikte geldi. Bu özelliklerden bir tanesi de, Android işletim sisteminde zaten bulunan widget özelliği idi.

Microsoft Outlook için yayınlayacağı yeni güncelleme ile birlikte bu widget özelliğini kullanacak. iOS 14 işletim sistemli iPhone kullanıcıları, Outlook için hazırlanan takvim widget’i ana ekrana ekleyerek, oluşturdukları etkinlikler, toplantıları vs. Uygulamaya girmeden de görüntüleyebilecek.

Outlook iOS ve Android uygulaması yeni özellikler ile geliyor

Yeni Outlook, iOS ile brlikte watchOS 7 için de bazı iyileştirmelerle birlikte geliyor. The Verge tarafından verilen bilgilere göre, yeni güncelleme ile birlikte Apple Watch kullanıcıları, okunmamış e-postaların sayısını, takvim etkinliklerini ana ekran üzerinden görüntüleyebilecekler. Bu sayede her iki cihazda da uygulamaya girilmeden, çok sayıda işlemi yapmak mümkün hale gelecek.

Android ve iOS için sesli komut özelliği

Microsoft’un Outlook iOS ve Android uygulamalarına eklediği yeni özellikler arasında sesli komut sistemi de yer alıyor. Buna göre her iki işletim sisteminde de Outlook uygulamasını kullananlar, sesli komutlar ile çok sayıda işlevi hızlı bir şekilde yerine getirebilecek.

Outlook’un mobil uygulamasına eklenecek olan bu özellik, takvim etkinlikleri için e-posta yazma ve etkinlikler arasında arama yapma gibi bazı fonksiyonlar için kullanılabilecek. Yani kullanıcılar, yalnızca Outlook uygulamasına seslenerek, birilerine mail gönderebilecek veya etkinliklerini takip edebilecekler.

E-Postalarımı Oynat özelliği

Microsoft yukarıdaki özelliklerin yanı sıra Outlook uygulamasında bulunan, E-Postalarımı Oynat özelliğini yakında Kanada, Avustralya, Hindistan ve İngiltere’yi de kapsayacak şekilde genişletecek. Daha önce yalnızca ABD kullanıcılarına özel olarak sunulan bu özellik sayesinde, kullanıcılar araba kullanırken veya farklı bir işlem yaparken sesli komutlar verecek. Ve e-postalarını hatta takvim davetlerini okutmak için Cortana’yı kullanabilecek.

E-posta emojileri

Microsoft, Outlook için geliştirdiği Android ve iOS uygulamasına gelen yeni özellikler arasında sosyal medya kullanıcılarının çok sevdiği emoji özelliği de var. Microsoft, Outlook’a bu yılın ilerleyen günlerinde kullanıcıların e-posta gönderirken kullanabilecekleri emoji tepkileri eklemeye hazırlanıyor.