in

30 bin metreye dayanan tablet

Dayanıklılık standartlarıyla büyük takdir gören Panasonic TOUGHBOOK, bu kez de yeni bir teste tabi tutularak uzaya gönderildi. Yapılan bu testte NetMotion, Panasonic ve Microsoft, Centrica ile birlikte çalışarak ürün dayanıklılığının sınırları kelimenin tam anlamıyla zorlandı.

İngiltere’nin kırsal bölgelerinden birinde gerçekleştirilen testte Microsoft Teams araması yapan bir adet Panasonic TOUGHBOOK, cihazı stratosfere kadar taşıyacak bir meteoroloji balonuna bağlandı. 30 bin metre yükseldikten sonra bile 4G LTE hücresel bağlantıya sorunsuzca geçiş yapıp aramayı devam ettiren TOUGHBOOK, balonun en sonunda patlamasından sonra Herefordshire yakınlarında yere çakıldı.

Panasonic TOUGHBOOK İngiltere ve İrlanda Pazarlama Müdürü Daniel Creasey, 30 bin metrede bile bağlantının hala devam etmesinin çok önemli olduğunu vurgularken yapılan bu testin Centrica’ya ve diğer müşterilerine neler sunabileceklerini göstermek için çok iyi bir fırsat olduğunu dile getirdi.

NetMotion İngiltere Ülke Müdürü Achi Lewis ise bu tarz testlerin sınırları zorladığını, ancak cihazlarının ve uygulamalarının her türlü kritik duruma karşı dayanıklı olduğunu bilmenin çok değerli olduğunu sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ABD cihaz ve otomobil hack’lemeyi serbest bıraktı