in

PC için en iyi ücretsiz oyunlar (2020)

en iyi ücretsiz oyunlar, en iyi bilgisayar oyunları, en iyi pc oyunları
PC için en iyi ücretsiz oyunlar listesi (2020)

Oyun sektörü her geçen gün büyüyor. Zira günümüzde dünyanın her yerinden yüz milyonlarca insan, vakit geçirmek ve stres atmak için ilk olarak bilgisayar oyunlarına yöneliyor. Bugün piyasada yüz binlerce bilgisayar oyunu bulunuyor. Bunlardan bir kısmı belli bir ücret mukabilinde satılırken diğer kısmı tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. Peki en iyi ücretsiz PC oyunları listesinde hangi oyunlar yer alıyor? Sizler için hazırladığımız bu listede, bilgisayarınıza indirip oynayabileceğiniz en iyi ücretsiz oyunları bir arada görebilirsiniz.

PC için en iyi ücretsiz oyunlar listesi

Fortnite Battle Royale

Listemizin ilk sırasında çıktığı günden bu yana büyük ses getiren ve hızlı bir şekilde en çok oynanan bilgisayar oyunları arasında giren Fortnite Battle Royale yer alıyor. Oldukça basit bir senaryoya sahip olan oyunda, 99 kişi ile birlikte bir haritaya atlıyorsunuz. Haritanın çeşitli yerlerindeki silahlarla savaşıp, sağ kalan son kişi olmaya çalışıyorsunuz.

Çeşitli modlara sahip Fortnite Battle Royale oyununu arkadaşlarınızla birlikte de oynayabiliyorsunuz. PC, Xbox One, iOS, Android ve PS4 versiyonları bulunan oyun, tamamen ücretsiz bir şekilde sunuluyor.

Dota 2

Dota evreni, WarCraft 3 oyunundaki bir modun evrimleşmiş halidir. En iyi ücretsiz oyunlar arasında yer alan Dota 2 oyununda, kullanıcıların ulaşması gereken bir esas amaç vardır. Bu amaç, takımların Ancient olarak isimlendirilen ana binalarının yok edilmesidir. İki taraflı bir mücadele senaryosuna dayanan oyun, oldukça eğlenceli bir şekilde vakit geçirme imkanı sunmaktadır.

Planetside 2

Planetside 2, inanılmaz derecede kaliteli bir savaş oyunudur. Birinci şahıs kamerasıyla oynanan bu oyunda, savaş alanına girmeniz ve çeşitli ekipmanlar toplayarak düşmana karşı savaşmanız gerekmektedir. Oyun içi satın alımların bulunduğu Planetside 2 oyununu oynamak tamamen ücretsizdir.

Path of Exile

Path of Exile, Diablo III benzeri bir RPG oyunudur. Oyunda sürgün edilmiş bir insan olarak bir adaya düşüyorsunuz. Size verilen görevleri yerine getirerek haritadaki nesneleri toplamaya ve kendiniz geliştirmeye çalışıyorsunuz. Oldukça eğlenceli bir oyun olan Path of Exile, Diablo severlerin oynayabileceği en iyi ücretsiz oyunlardan bir tanesi.

League of Legends

Bilgisayar üzerinden oynanabilecek en iyi ücretsiz oyunlar ardında yer alan League of Legends, Dota 2 benzeri bir oyundur. Oyunda beş güçlü şampiyonadan oluşan iki takım, birbirilerinin üstlerini yok etmeye çalışır. Taktik, strateji ve ekip çalışmasına dayanan bu League of Legends

Bugün dünyanın her tarafından milyonlarca kişi tarafından oynanmaktadır.

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hearthstone, eğlenceli bir kart oyunudur. Oyunda çeşitli kartlar toplayarak, gerçek kişilerle mücadele ediyor ve çeşitli stratejiler kullanarak galip gelmeye çalışıyorsunuz. Oldukça hızlı bir oyun deneyimi sunan Hearthstone: Heroes of Warcraft, kesinlikle en iyi ücretsiz oyunlar arasında yer almayı hak ediyor.

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic, adından da anlaşılacağı üzere Star Wars temalı oldukça gelişmiş bir MMORPG oyunudur. Oldukça etkileyici grafiklere sahip olan oyunda, size verilen görevleri yerine getirerek ilerlemeye çalışıyorsunuz. Şayet Star Wars evrenine merak duyuyorsanız bu oyunu gerçekten sevebilirsiniz.

Forza Motorsport 6 Apex

Forza Motorsport 6 Apex, PC üzerinden oynanabilecek en iyi yarış oyunlarından bir tanesidir. Çeşitli modlara sahip olan oyunda, yarışlara katılarak puan topluyor, aracınızı geliştirebiliyor veya daha üst bir araç modeline geçiş yapabiliyorsunuz. 

World of Tanks

MMO türünün ilginç örneklerinden bir tanesi olan World of Tanks oyununda, kontrolünü üstlendiğiniz tankla, karşınızdaki diğer tankları yok etmeye çalışıyorsunuz. Çok oyunculu bir aksiyon oyunu olan World of Tanks’ta elde ettiğiniz başarılar sayesinde, yeni seviyelere yükseliyor ve tankınızı daha iyi bir hale getirebiliyorsunuz.

Idle Big Devil

RPG oyunlar arasında yer alan Idle Big Devil, oyun severlere oldukça eğlenceli şekilde vakit geçirme imkanı sunuyor. Gerçek oyuncularla etkileşime girebileceğiniz bu oyunda verilen görevleri yerine getirerek bol miktarda oyun içi para kazanmanız ve hızlı bir şekilde ilerleme katetmeniz mümkün kılınıyor.  Idle Big Devil oyununda kral tarafından görevlendirilmiş bir asker olarak kötü ruhlu yaratıkları öldürmeye çalışıyorsunuz. Bunu, oyun boyunca topladığını toplam beş kahraman yardımıyla gerçekleştiriyorsunuz. Bulunduğunuz kıtayı gezerken, yağmalar yapıp farklı etkinliklere dahil oluyor ve günlük görevleri yerine getirerek ödüller kazanıyorsunuz.

Bilgisayar üzerinden oynayabileceğiniz en iyi ücretsiz oyunlar listesinin devamı ise şu şekilde:

Dauntless

Heroes of the Storm

Everquest

Rift

Runescape

Maplestory

Warframe

Smite

Lord of the Rings Online

The Awesome Adventures of Captain Spirit

Eve Online

Apex Legends

Hawken

Let It Die

The Elder Scrolls II: Daggerfall

Starcraft II

Destiny 2

Team Fortress 2

Gwent: The Witcher Card Game

DC Universe Online

Paladins

Pro Evolution Soccer 2019 Lite

Pokemon Go

Neverwinter

Doki Doki Literature Club

Puzzle Pirates: Dark Seas

Phantom Dust

Dwarf Fortress

Fable Fortune

Fallout Shelter