in

Samsung Galaxy S20 FE dokunmatik ekran sorunu devam ediyor

Samsung Galaxy S20 FE dokunmatik ekran sorunu devam ediyor
Samsung Galaxy S20 FE dokunmatik ekran sorunu devam ediyor

Üç yeni güncellemeye rağmen, Samsung Galaxy S20 FE modellerindeki dokunmatik ekran sorunu devam ediyor. Kullanıcılar, ekran kaydırma, yakınlaştırma ve uzaklaştırma fonksiyonlarıyla ilgili bazı problemlerle karşılaştıklarını bildiriyorlar.

Samsung Galaxy S20 FE, piyasaya sürüldüğü tarihten bu yana, dokunmatik ekranı ile gündemde. Zira azımsanmayacak sayıda kullanıcı, Galaxy S20 FE cihazlarını kullanırken, dokunmatik ekranla ilgili bazı hatalarla karşılaştıklarını beyan ediyor.

Durumun farkında olan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yayınladığı güncellemeler ile bu problemin üstesinden gelmeye çalışıyor. Fakat kullanıcılar, dokunmatik ekran ile ilgili bugüne kadar yayınlanan üç güncellemenin de, ilgili hatayı çözme konusunda, yetersiz kaldığını ifade ediyorlar.

Samsung Galaxy S20 FE dokunmatik ekran sorunu devam ediyor

Samsung’un konuyla ilgili olarak yayınladığı son güncellemeyi Kasım ayı itibari ile Galaxy S20 FE cihazlara dağıtmaya başladı.Fakat kullanıcılar, yeni güncellemeden sonra bile, dokunmatik ekran ile ilgili hatanın devam ettiğini belirtiyorlar.

Nitekim bir Samsung Galaxy S20 FE kullanıcısı, Reddit üzerinden paylaştığı bir gönderide, son güncellemenin, titrek ekranı bir nebze düzelttiğini fakat, sorunun tamamen çözülmediğini yazıyor. Aynı şekilde başka bir kullanıcı, Kasım ayında gelen yeni güncelleme ile birlikte dokunmatik ekranın daha iyi bir hale geldiğini fakat henüz istenen seviyede olmadığını belirtiliyor.

Kullanıcı yorumlarına göre, Galaxy S20 FE modelerinde görülen ana sorun, ekranı yakınlaştırmak ve uzaklaştırmaktan kaynaklanıyor. Bu eylem, cihazda düzensiz davranışlara neden oluyor. Görünüşe göre, Samsung’un dokunmatik ekran sorunu ile ilgili düzeltme çalışmalarına devam etmesi gerekiyor.

Zira henüz pek çok kullanıcının, dokunmatik ekrandan rahatsız olduğu görülüyor. Bu da yeni Galaxy S20 FE modeli ile ilgili bazı tereddütlere yol açıyor. Samsung’un önümüzdeki günlerde çıkaracağı yeni bir güncelleme ile bu sorunun üstesinden gelip gelemeyeceği henüz bilinmiyor. Kasım ayında gelen son güncelleme, söz konusu problemi bir nebze de olsa çözmüş olsa da, henüz iyileştirilmesi gereken bazı problemler bulunuyor.