in

Samsung Galaxy S21 ile ilgil sızıntılar, Ultra modelin S Pen desteği ile geleceğini gösteriyor

Samsung Galaxy S21 Ultra S Pen desteği ile gelebilir
Samsung Galaxy S21 Ultra S Pen desteği ile gelebilir

Samsung Galaxy S21 özellikleri ile ilgili sızdırılan bilgiler, Ultra modelin S Pen desteği ile geleceğini gösteriyor. Ocak 2021’de çıkması beklenen serinin standart, Plus ve Ultra olmak üzere üç farklı model olarak piyasaya sürüleceği ifade ediliyor.

Samsung, bu yıl olduğu gibi gelecek yıl da, akıllı telefon piyasasını domine etmeye hazırlanıyor. Bu yıl Huawei ile oldukça çekişmeli bir yarış içerisinde giren Güney Koreli teknoloji devi, piyasadaki konumunu güçlendirmek için, elini çabuk tutacağı ve bazı modelleri beklenenden daha önce piyasaya süreceği konuşuluyor.

Beklenenden önce çıkması beklenen modellerden ilkinin Galaxy S21 olacağı ve Samsung, önceki Galaxy S serilerinin aksine bu modeli Mart veya Şubat ayında değil, ocak ayında piyasaya süreceği ifade ediliyor. Konu ile ilgili bazı sızıntılar da bu teoriyi destekliyor. Çıkış tarihi dışında, Samsung Galaxy S21 modellerinin sahip olacağı özellikler konusunda da bazı iddialar bulunuyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra S Pen desteği ile gelebilir

Yeni Samsung Galaxy S21 serisinin özellikleri ile ilgili Android Police sitesi tarafından sızdırılmış bir dizi bilgi bulunuyor. Sızdırılan bilgiler, büyük ölçüde beklentiler ile uyum gösteriyor. Örneğin Galaxy S21 modelinin, S20 modeli ile aynı kamera çıkıntısına sahip olacağı iddiaları, bu yeni sızıntı ile bir kez daha desteklenmiş görünüyor.

Bunun dışında, Samsung’un yeni Galaxy S21 serisini, üç farklı model olarak teknoloji severlere sunacağı ifade ediliyor. Buna göre bu modeller Galaxy S21 (standart model), Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra olarak isimlendirilecek. Plus model, 6.7 inçlik bir ekrana sahip iken, Ultra model 6.8 inçlik bir ekran boyutuna sahip olacak. Bunların dışında dikkat çeken konulardan bir tanesi de Galaxy S21 Ultra modelinin S Pen desteği ile gelecek olması. Android Police sitesine göre, Ultra model S Pen’i destekleyecek fakat Samsung S Pen’i bu modele dahil etmeyecek.

Samsung Galaxy S21 özellikleri

Android Police sitesi tarafından sızıdırılan bilgilere göre, yeni Galaxy S21 serisi altında piyasaya sürülecek olan üç model de Snapdragon 875 veya Exynos 2100 işlemci ile birlikte gelecek. Her üç cihazda da Android 11 tabanlı One UI 3.1 işlemci bulunacak.

Kamera ise modelden modele değişiklik gösterecek. Hem standart hem de Plus modelde, 12 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş kamera ve 64 MP telefoto kamera kullanılacak. Ultra modelde ise 108 MP ana kamera, 10 MP 3X optik telefoto kamera, 10 MP 10x optik telefoto kamera ve 12 MP ultra geniş bir kamera yer alacak.

Tüm modellerin 5G destekli olacağı ifade ediliyor. Bunun yanı sıra S21 ve Plus modellerinde Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1 bağlantı desteğine, Ultra modelde ise Wi-Fi 6E bağlantı desteğine yer verilmesi bekleniyor.

Aynı şekilde cihazlardaki pil kapasitesinin de modelden modele farklılık göstereceği belirtiliyor. Buna göre standart modelde 4.000 mAh, Plus modelde 4.800 mAh ve Ultra modelde 5.000 mAh kapasiteli bir batarya kullanılacak.

Samsung Galaxy S21 modelleri ve dile getirilen özellikleri bu şekilde. Son olarak Samsung’un yeni serisi zengin renk seçenekleri ile kullanıcılara sunması bekleniyor. Fiyatlandırma ile ilgili ise henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor. Konuyla ilgili olarak Teknoloji devi tarafından yapılmış resmi bir açıklama da yok.