Teknoloji

Samsung Galaxy Z Flip videosu internette

Yazı:  | 

Yeni katlanabilir Samsung akıllı telefon Galaxy Z Flip videosu cihazı sızıntı fotoğraflardan daha detaylı gösteriyor.

Samsung Galaxy Z Flip videosu detayları gösteriyor

11 Şubat’ta Unpacked etkinliğinde tanıtılacak olan telefonun görüntüleri konsept sanatçısı Ben Geskin tarafından Twitter’da paylaşıldı. 19 saniye uzunluğundaki videoda, cihazın ekranının nasıl açılıp kapandığını görülüyor.

Video ayrıca, telefonun arkasındaki küçük, ikincil ekranı da gösteriyor. Bu ekran muhtemelen cihaz kapatıldığında bildirim ve uyarı gösterecek.

Başlangıçta Galaxy Fold 2 olarak adlandırılacağı düşünülen ancak sonra bir listelemede adınıhn Galaxy Z Flip olacağı anlaşılan telefon, kapaklı bir tasarım kullanıyor. Samsung’un Galaxy Fold 2 adlı yeni telefonunu ise bu yılın sonunda görücüye çıkarması bekleniyor.

Video, Samsung Galaxy Z Flip hakkında sızan fotoğraf ve 3D görsellerden edindiğimiz bilgiden fazlasını vermiyor. Üstelik ekran üzerinde yeni bir ultra ince cam yüzey olup olmadığını da anlayuamıyoruz, fakat Flip Z nasıl çalışacak bunu görmek katlanabilir telefonu merakla bekleyenler için ilgi çekici olabilir.

Sızıntılara göre Z Flip, 8 GB bellek ve 256 GB depolama alanına sahip olacak. Snapdragon 855 işlemci kullanacak, ancak depolama alanını artırmak için microSD kart yuvası taşımayacak.

Telefon, kapaklı yapısı ile Motorola Razr 2019 ile benzer. Üstelik neredeyse aynı zamanda tanıtılacak, böylece iki kapaklı katlanabilir telefon seçeneği piyasada olacak.

Samsung, Unpacked 2020 etkinliğinde Galaxy S20 telefon serisini de tanıtacak.