in

SmartThings Find özellikleri: Cihazınızı anında bulun

Samsung SmartThings Find özellikleri: Cihazınızı anında bulun

Samsung SmartThings Find özellikleri, Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 ultra lansmanı sırasında şirket tarafından sunuldu. Resmi olarak tanıtılan SmartThings Find, SmartThings uygulamasının bir parçası olarak geliyor.

Samsung SmartThings Find özellikleri: Çevrimdışıyken de cihazı bulun

SmartThings Find, Android 8 ya da daha yeni sürümlere sahip Galaxy cihazlarında kullanılabiliyor. Belli Galaxy kulaklıkları, akıllı telefon ve akıllı saatleri, tabletleri ses yolu ile bulmanıza yardımcı olmak için Bluetooth LE (düşük enerjili bluetooth) ve UWB (ultra geniş bant) teknolojilerini kullanıyor. Hızlı bir kayıt işlemi sonrasında, cihazınız kaybolduğunda kulaklığınızı kullanarak, ulaşabilirsiniz. AR özelliği ise, kameranın vizörü ve bir harita katmanıyla kaybolan cihazın tam yerini bulmanızı sağlar.

Cihazınız çevrimdışı olsa bile, diğer Galaxy kullanıcılarının kayıp cihazınızı bulmasına izin vermeyi etkinleştirebilirsiniz. Cihaz 30 dakika çevrimdışı olduğunda, yakındaki cihazlara bir Bluetooth LE sinyali göndermeye başlar. SmartThings Find özellikleri, cihazın kayıp olduğunu bildirdiğiniz takdirde veritabanına eklenmiş cihazın verilerini bildirir. Galaxy ürünlerine dahil olan ürünler, unutulmuş cihazları bulabilir.

SmartThings Find özelliği, UWB özelliğine sahip Galaxy cihazlarında daha da iyi çalışır. Samsung, takip etiketlerini bulmasına izin vermek için SmartThings Find’ı daha da geliştirecek. Takip etiketleri, sadece Galaxy cihazlarına değil, en sevdiğiniz nesnelere de eklenebilir.