in

Snapchat baştan aşağı değişiyor

Snapchat yeni tasarım ve özellikler ile eski popülerliğini kazanmak istiyor.

Snapchat yeni tasarım ve özellikler ile eski popülerliğini kazanmak istiyor.

Facebook’un satın alma için yaptığı teklifini reddetmesinden sonra, Instagram’ın birçok özelliğini alması ile büyük bir kan kaybı yaşayan Snapchat uygulaması, eski popülerliğini de kaybetmiş durumda. Fakat hala Snapchat’i aktif bir şekilde kullanan bir kitle bulunmakta.

Snapchat yeni tasarım ile şansını deneyecek

Snapchat ise platformu daha iyi hale getirebilmek için çalışmalarına devam ediyor. Şu ana kadar üç ana sekmenin bulunduğu uygulama, yeni tasarımında beş sekmeye ayrılacak. Yeni tasarımda, arkadaşlarınızın bulunduğu konumları gösteren animasyonlu bir harita, sohbet sekmesinin tam yanına ekleniyor.

Daha önceki tasarımda bu haritaya erişebilmek için kamera ekranında, ekranı parmağınızla aşağı doğru çekmek gerekiyordu. Uygulamanın en sağında bulunan “Keşfet” sekmesi ise hazırlanan orijinal program ve dizilerin görüntülenmesini sağlıyor.

Gençler tamam, yetişkinler ne olacak?

Dünya genelinde 218 milyon aktif kullanıcısı olan Snapchat uygulaması, en son bundan yaklaşık 3 yıl önce tekrar tasarlanmıştı. Yapılan yeni tasarımın ise kullanıcı sayısı üzerinde nasıl bir etki oluşturacağı şimdiden merak konusu. Birçok genç kullanıcı Snapchat’i aktif bir şekilde kullanmaya devam ediyor olsa da, yetişkinler uygulamanın kullanımı konusunda zorlanıyor.

Ayrıca Washington Post ve Wall Street Journal gibi kaynaklara göre, Snapchat haber göstermeye de başlayacak. Bu durumda ana hedeflerden biri de paylaşılan haberlerin genç kitlelere kolay bir şekilde iletilmesi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Instagram’ın hatası kullanıcılara beğeni yağdırdı